Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ekonomiczno - Kupieckich

im. Ludwika Krzywickiego

ul. Abpa A. Nowowiejskiego 4, 09-400 Płock
tel./fax (24) 367-19-65
www:   http://zsek.edupage.org
ZSPE-K na Facebooku
e-mail:   ekonomik@plocman.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 4352 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

TECHNIKUM (4 lata)


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA


STOWARZYSZENIE WYCHOWANKÓW, WYCHOWAWCÓW I PRZYJACIÓŁ EKONOMIKA

- Liceum Ogólnokształcące dla dorosłych
 • uzupełniające po ZSZ
 • na podbudowie gimnazjum
 • na podbudowie szkoły podstawowej

- Policealne Studium Zawodowe
  dla Dorosłych (zaocznie)

Historia Zespołu Szkół Ekonomiczno-Kupieckich w Płocku sięga 1868 roku, co czyni ją jedną z najstarszych szkół zawodowych w Polsce. Szkoła zatrudnia fachową i wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Uczniowie odbywają praktyki w hotelach, sklepach, marketach, firmach, urzędach.
Szkoła posiada bardzo dobrze wyposażone pracownie komputerowe (z dostępem do Internetu), a jedna z nich pełni rolę biura symulacji firmy, gdzie uczniowie nabywają umiejętności wykorzystywania systemów informatycznych w przyszłej pracy zawodowej.

Celem naszej szkoły jest dobre przygotowanie uczniów do podjęcia nauki na wyższym etapie kształcenia, do samodzielnego życia w rodzinie i społeczeństwie. Najważniejszym dobrem dla naszej szkoły jest uczeń, który w atmosferze i przy wzajemnej akceptacji zwiększa swoje szanse na osiągnięcie sukcesów w przebiegu kariery szkolnej. Przygotowujemy do aktywnego i świadomego funkcjonowania we współczesnym świecie, kierując się uniwersalnymi wartościami, takimi jak: dobro, miłość, uczciwość, odpowiedzialność.

Oferta dla dorosłych

Szkoły niepubliczne prowadzone przez Stowarzyszenie z chwilą rozpoczęcia działalności uzyskały uprawnienia szkół publicznych. Nauczanie odbywa się w oparciu o programy zatwierdzone przez Ministra Edukacji Narodowej. Oferujemy wysoki poziom nauczania oraz brak czesnego. Przygotowujemy do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe

Słuchacze korzystają z:
 • pracowni komputerowej ze stałym dostępem do Internetu
 • pracowni symulacyjnej - obsługa firmy
 • bezpłatnych materiałów dydaktycznych opracowanych przez nauczycieli
 • sklepiku szkolnego


Szkolne koła zainteresowań:
 • Szkolne Koło Ekonomiczne
 • współpraca ze Stowarzyszeniem "Silni Razem"
 • Szkolne Koło Języka Angielskiego
 • Szkolne Koło Języka Niemieckiego
 • Towarzystwo Przyjaciół Armii Krajowej
 • Szkolne Koło Sportowe
 • Szkolne Koło Matematyczne

Sport w szkole
Zespół Szkół Ekonomiczno-Kupieckich to szkoła o bogatych tradycjach sportowych, która w swojej historii wychowała wielu zawodników, przyszłych sportowców oraz nauczycieli wychowania fizycznego związanych ze sportem na całe życie. Dysponujemy salą gimnastyczną oraz kompleksem przyszkolnym, w skład, którego wchodzą boisko do piłki ręcznej oraz boisko do piłki siatkowej.

W naszej szkole zajęcia wychowania fizycznego prowadzone są z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i oczekiwań uczniów pod czujnym okiem wykwalifikowanych nauczycieli. Oprócz przekazywania wiedzy i umiejętności praktycznych bierzemy aktywny udział w szkolnym życiu sportowym. Staramy się tworzyć dobrą atmosferę sportu w szkole, zawsze chętnie służymy radą i pomocą nie tylko w kwestiach wychowania fizycznego. Jesteśmy otwarci na pomysły i propozycje młodzieży, czego dowodem może być powstający w szkole zespół cheerleaderek, który uatrakcyjniać będzie wszelkiego rodzaju rozgrywki. Na naszych lekcjach często stosujemy niekonwencjonalne formy ruchu przy muzyce, bardzo modne dziś: aerobic, calanetics, joga czy tańce integracyjne, ludowe i towarzyskie.

Poza programowymi zajęciami obowiązkowymi z wychowania fizycznego młodzież ma możliwość uczestniczenia w pozalekcyjnych formach aktywności ruchowej. W ramach SKS-u prowadzone są zajęcia z następujących dyscyplin sportowych:
 • piłka nożna dla dziewcząt
 • piłka nożna dla chłopców
 • piłka siatkowa dla dziewcząt
 • piłka siatkowa dla chłopców
 • piłka koszykowa dziewcząt
 • tenis stołowy

ZAJĘCIA DODATKOWE

Szkolne Koła Ekonomiczne
Uczniowie naszej szkoły mogą rozwijać swoje zainteresowania wiedzą ekonomiczną i problemami gospodarki rynkowej uczestnicząc w zajęciach Szkolnego Koła Ekonomiczno-Informatycznego oraz Koła Rachunkowości Komputerowej. Na spotkaniach kół młodzież może pogłębiać wiedzę z zakresu rachunkowości i przygotowywać się do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Uczniowie przygotowują się również do udziału w różnych konkursach o tematyce ekonomicznej.

Towarzystwo Przyjaciół Armii Krajowej
Uczniowie uczestniczą w obchodach rocznic odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie należący do Towarzystwa Przyjaciół AK zorganizowali w dniu 8 listopada 2013 na świetlicy szkolnej montaż słowno – muzyczny. Zaprosili na niego członków Światowego Związku Żołnierzy AK oraz uczniów Ekonomika. W listopadzie 2011 roku byli w poczcie sztandarowym i godnie reprezentowali AK w płockiej katedrze oraz przy Grobie nieznanego Żołnierza.

Współpraca ze Stowarzyszeniem Silni Razem
Od 1999 roku, tj. od momentu powstania Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i ich Rodzinom "Silni Razem"- uczniowie naszej szkoły współpracują ze Stowarzyszeniem. Dyrekcja, pracownicy szkoły i społeczność uczniowska uczestniczą w akcjach charytatywnych, zbiórkach zabawek, artykułów szkolnych i słodyczy dla podopiecznych Stowarzyszenia. Uczniowie i nauczyciele aktywnie biorą udział we wszelkiego rodzaju przedsięwzięciach i imprezach okolicznościowych organizowanych dla niepełnosprawnych dzieci takich jak Dzień Dziecka, Mikołajki itp.

ZAJĘCIA DODATKOWE Z JĘZYKÓW OBCYCH

Szkolne Koło Języka Angielskiego
Zajęcia skierowane są do wszystkich, którzy są zainteresowani poszerzeniem umiejętności językowych (w zakresie słownictwa, gramatyki, czytania i słuchania ze zrozumieniem oraz mówienia), zdobyciem nowych informacji dotyczących krajów anglojęzycznych, a także lepszym przygotowaniem do egzaminu maturalnego w części ustnej i pisemnej.

Szkolne Koło Języka Niemieckiego
Głównym celem Szkolnego Koło Języka Niemieckiego jest przygotowanie uczniów do matury z języka niemieckiego, jak również poszerzanie wiadomości dotyczących wiedzy o krajach niemieckojęzycznych oraz rozbudzenie świadomości realioznawczych. Celem koła jest również rozwijanie umiejętności płynnego porozumiewania się w tym języku oraz podniesienie znajomości obyczajów i kultury państw niemieckiego obszaru językowego. W trakcie zajęć stosowane są ćwiczenia, które podnoszą poziom wszystkich sprawności językowych: mówienia, słuchania, czytania i pisania. W zajęciach koła biorą udział maturzyści oraz osoby klas I i II, które chcą pogłębić znajomość języka.

Szkolne Koło Języka Rosyjskiego
W zajęciach koła języka rosyjskiego uczestniczą głównie uczniowie klas kończących, przygotowujący się do egzaminu maturalnego. Cel zajęć - to przygotowanie uczniów do egzaminu maturalnego wewnętrznego i zewnętrznego na poziomie podstawowym. Na zajęciach realizowane jest ćwiczenie umiejętności językowych takich jak: czytanie, pisanie, rozumienie ze słuchu i mówienie, które stanowią podstawę przygotowania do egzaminu maturalnego. Celem zajęć jest poszerzenie słownictwa, kształcenie umiejętności wypowiadania się, udzielania informacji o sobie i innych, ćwiczenie słuchania ze zrozumieniem oraz rozwijanie wiedzy o Rosji.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie