Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2

im. K. F. Libelta w Krotoszynie

Plac Jana Pawła II nr 5, 63-700 Krotoszyn
tel. (62) 725-22-28
www:   http://www.zsp2.krotoszyn.net
ZSP nr 2 na Facebooku
e-mail:  
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 4932 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

TECHNIKUM Nr 2
(4 lata)

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krotoszynie jest przyjazną uczniowi placówką o ponad 60-letniej tradycji w kształceniu ludzi kreatywnych i odpowiedzialnych. Nasza szkoła mieści się w budynku przy Placu Jana Pawła II nr 5. W roku szkolnym 2012/2013 uzyskaliśmy tytuł "Bezpiecznej Szkoły".

Srebrna szkoła 2015
po raz drugi z rzędu został wyróżniony tytułem "Srebrna Szkoła" w rankingu fundacji Perspektywy "Ranking Techników 2015". W tegorocznym zestawieniu zanotowaliśmy awans o 7 miejsc w stosunku do roku poprzedniego i zajmujemy 165 pozycję spośród prawie 2 000 sklasyfikowanych techników w Polsce oraz 14 w województwie wielkopolskim. Wśród techników powiatu krotoszyńskiego nie ma w rankingu lepszej szkoły! Dużym sukcesem jest także 4 miejsce w kraju w "Rankingu Egzaminów Zawodowych 2015" dla zawodu technik handlowiec.

"Najlepsi w projektach" - od kilku lat nasza szkoła aktywnie uczestniczy w różnych projektach, których beneficjentami są uczniowie "Dwójki". Szkoła jest lokalnym liderem wzięło udział blisko 280 uczniów zdobywając doświadczenie, kwalifikacje i uprawnienia.

Współczesna szkoła musi być atrakcyjna dla uczniów i my taką szkołę wspólnie współtworzymy - szkołę inspirującą, stwarzającą możliwości zdobywania wiedzy oraz umiejętności praktycznych. Poprzez uczestnictwo w projektach współfinansowanych z EFS uczniowie naszej szkoły uzyskują dodatkowe kwalifikacje, zwiększają swoje kompetencje zawodowe i zwiększają swoje szanse na rynku pracy. Udział w projektach współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego - to atrakcyjne zajęcia, które umożliwiają zdobycie nowych kompetencji i potwierdzonych kwalifikacji.

Szkoła mieści się w budynkach, które są położone w najbardzej urokliwej części miasta, przy Placu Jana Pawła II nr 5 w Krotoszynie. Dogodne położenie szkoły, w centrum miasta niedaleko Kościoła p.w. św. Ap. Piotra i Pawła, Muzeum Regionalnego i Parku Wojska Polskiego, jest jej dużym atutem.

Posiadamy nowoczesną i bogatą bazę dydaktyczną, na którą składają się między innymi:
  • kilkanaście klasopracowni przedmiotowych, wyposażonych w pomoce dydaktyczne, w tym sprzęt multimedialny
  • pracownie informatyczne wyposażone w nowoczesny sprzęt komputerowy, pracujący w szkolnej sieci komputerowej połączonej z siecią Internet przy pomocy łącza szerokopasmowego
  • wydzielony serwer z indywidualnymi kontami uczniowskimi dostępnymi na każdym komputerze w sieci
  • bezpłatny dostęp do sieci WiFi na terenie szkoły
  • szkolne centrum multimedialne, dostępne dla wszystkich uczniów, wyposażone w kilka nowoczesnych komputerów połączonych z siecią Internet przy pomocy łącza szerokopasmowego
  • biblioteka
  • sala gimnastyczna wraz z zapleczem socjalnym
  • boisko sportowe kuchnia i zaplecze gastronomiczne

Zapewniamy naszym uczniom wszechstronny i harmonijny rozwój, oraz stymulujemy najlepsze cechy, aby właściwie przygotować ich do wyboru dalszej drogi życiowej.

Technik żywienia i usług gastronomicznych
Atuty szkoły - nasza szkoła daje możliwość kształcenia w ramach zajęć praktycznych i praktyk zawodowych, które odbywają się we wszystkich restauracjach powiatu krotoszyńskiego. Ponadto młodzież ma możliwość odbywania zagranicznych praktyk zawodowych w Wilnie (Litwa) i Lingen (Niemcy).
W szkole działa kółko gastronomiczne, na którym młodzież rozwija swoje pasje kulinarne poszerza umiejętności z zakresu organizacji przyjęć, bankietów i imprez masowych.

Istotne miejsce w działalności szkoły zajmuje współpraca zagraniczna. Współpraca polega na wymianie doświadczeń pedagogicznych, dydaktycznych, poznanie kultury, obyczajów, pogłębienie znajomości języków obcych. Młodzież ma możliwość odbywania praktyk zawodowych, odbywają się szkolenia prezentujące osiągnięcia i rozwiązania w zakresie organizacji i zarządzania oświatą w poszczególnych krajach. Nawiązywane są kontakty koleżeńskie między młodzieżą i rodzinami. Wszystkie te formy wzbogacają proces dydaktyczno-wychowawczy szkoły i zbliżają one do zjednoczonej Europy.

W chwili obecnej najintensywniej współpracujemy z Berufsbildende Schulen w niemieckim Lingen. W roku 2015 będziemy obchodzić jubileusz 10-lecia wymian i praktyk uczniowskich, w których do tej pory wzięło udział 150 uczniów polskich i niemieckich. Realizacja tego zadania jest w dużej mierze możliwa dzięki wsparciu fundacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM).

Działalność szkoły nie ogranicza się tylko do pracy dydaktycznej. Działają także organizacje uczniowskie, zespoły sportowe, młodzież redaguje gazetkę "Echo Dwójki". Gazetka "Echo Dwójki" jest najstarszą gazetką szkolną w naszym powiecie. Ukazuje się nieprzerwanie już od ponad 20 lat i wielokrotnie w swej historii zdobywała wyróżnienia i nagrody. Znaczenie gazetki potwierdziło wyróżnienie, które otrzymała w konkursie na najbardziej profesjonalną gazetkę województwa wielkopolskiego „Meteor Moraski 2015”. Celem konkursu było wyłonienie najlepszych gazetek oraz rozwijanie wśród uczniów zainteresowań prasowo-wydawniczych i dotyczących warsztatu dziennikarskiego.

Nasi uczniowie angażują się w życie szkoły poprzez udział w różnorodnych konkursach, turniejach, zawodach. W Mistrzostwach Szkolnych Kół LOK nasi strzelcy odnieśli duże sukcesy: drużyna zajęła pierwsze miejsca w strzelaniu tak z karabinu, jak i pistoletu pneumatycznego.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie