Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji

ul. Ułanów 9, 31-450 Kraków
tel. (12) 411-76-11
www:   http://www.zsisim.pl
e-mail:   zsisim@wp.pl

IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

- nauka w systemie zaocznym
- nauka trwa 3 lata
- absolwenci zasadniczych szkół
  zawodowych mogą być przyjęci od razu
  do klasy II (nauka trwa 2 lata)

 

TECHNIKUM INŻYNIERII ŚRODOWISKA NR 13 (4 lata)


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA NR 9
im. Wita Stwosza


KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE

- kwalifikacja A.19. Wykonywanie zabiegów
  fryzjerskich

- kwalifikacja A.23. Projektowanie fryzur

Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji proponuje dla swoich uczniów i słuchaczy wiele dodatkowych zajęć edukacyjnych (m. in. przedmiotowe zajęcia pozalekcyjne, SKS, kursy itp.). Uczniowie aktywnie biorą udział w olimpiadach, konkursach (w tym ściśle związanych z nauczanym zawodem), uczestniczą w wielu imprezach w środowisku lokalnym, akcjach charytatywnych, wolontariacie itd.

Języki obce w szkole
- w Technikum - j. angielski, j. niemiecki
- w Zasadniczej Szkole Zawodowej - j. angielski
- w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych - j. angielski

Uczniowie Szkoły objęci są bezpłatnymi badaniami zapobiegającymi wczesnym objawom alergii.

Współpracujemy ze szkołami z krajowymi oraz zagranicznymi szkołami o zbliżonych profilach kształcenia oraz instytucjami w ramach programów „Socrates – Comenius” oraz „Leonardo da Vinci” (Francja, Niemcy, Hiszpania).


Baza dydaktyczna

Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji posiada posiada nowoczesne pracownie komputerowe z dostępem do Internetu oraz bibliotekę i centrum multimedialne, klasopracownie z tablicami multimedialnymi, profesjonalne pracownie specjalistyczne, w tym fryzjerskie. Placówka dysponuje unikatowym laboratorium wodnym do prowadzenia zajęć dydaktycznych.

Stara się zapewnić maksymalne bezpieczeństwo uczniom – zainstalowany jest monitoring wizyjny (także w Internacie), ochrona interwencyjna firmy ochroniarskiej, wprowadzone są kontrolowane dyżury nauczycieli.


Szkoła posiada pełnowymiarową salę gimnastyczną z zapleczem, boisko z bieżnią, organizowane są zajęcia sportowe w ramach SKS, uczniowie biorą udział w rozgrywkach sportowych międzyszkolnych i innych – organizowanych np. przez władze samorządowe.Kursy kwalifikacyjne


W Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji, od września 2013 r., można ukończyć następujące kursy kwalifikacyjne:
 • kurs kwalifikacyjny dla kwalifikacji A.19: Wykonywanie zabiegów fryzjerskich
 • kurs Kwalifikacyjny dla kwalifikacji A.23: Projektowanie fryzur

W kursach kwalifikacyjnych mogą uczestniczyć: absolwenci gimnazjów, absolwenci zasadniczych szkół zawodowych oraz inne osoby zainteresowane uzyskaniem powyższych kwalifikacji.

Każda z osób, która zda egzamin na poszczególną kwalifikację (A.19 i A.23), otrzymuje świadectwo, natomiast osoba, która zda egzaminy na kwalifikacje A.19 i A.23 oraz uzyska pełne średnie wykształcenie, otrzymuje dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie: technik usług fryzjerskich.

Zachęcamy do uczestnictwa w kursach kwalifikacyjnych absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 9 im. Wita Stwosza, które w połączeniu z ukończeniem IV LO dla Dorosłych dają możliwość uzyskania tytułu zawodowego oraz świadectwa dojrzałości.


Dla uczniów

ZSIŚiM uczestniczy w projekcie systemowym POKL 9.2 "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce", w ramach którego uczniowie mają możliwość uczestniczenia w nieodpłatnych, atrakcyjnych zajęciach i kursach takich jak m. in.:
 • zajęcia dodatkowe z matematyki
 • kursy: język angielski zawodowy
 • AutoCAD
 • AutoCAD Architecture i 3 ds Max
 • prawo jazdy kat. B
 • stylizacja i wizaż
 • kreatywne techniki koloryzacji włosów
 • kreatywne techniki upięć włosów
 • przedmiarowania w programie MetriCAD i kosztorysowania w programie ZUZIA
 • florystyka

Dla uczniów organizowanych jest wiele zajęć warsztatowych: integracyjnych, psychoedukacyjnych, profilaktycznych prowadzonych przez specjalistów i Pedagogów szkolnych.

Szkoła zapewnia dla uczniów wykazujących braki w opanowaniu materiału programowego gimnazjum (gł. j. polskiego, j. obcego oraz matematyki) organizuje zajęcia pozalekcyjne w klasach pierwszych, a w miarę potrzeb w programowo wyższych.

ZSIŚiM jest inicjatorem oraz od ponad 10 lat organizatorem imprezy edukacyjno - medialnej pod nazwą „Styczniowe spotkania gimnazjalistów”, w trakcie której oferty edukacyjne dla Uczniów klas III gimnazjów i ich Rodziców na kolejne lata szkolne prezentują krakowskie zespoły szkół zawodowych.

INTERNAT

Internat stanowi integralną część Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie. Mieści się w budynku przy ulicy Ułanów 9 co umożliwia dogodny dojazd do centrum Krakowa, dworca PKP i PKS oraz do Nowej Huty.

Wychowankowie naszego Internatu mieszkają w 3 i 4 osobowych pokojach z możliwością dostępu do internetu. Do ich dyspozycji pozostają świetlice i pokoje cichej nauki mieszczące się na każdym piętrze oraz biblioteka z bogatym księgozbiorem. Istnieje również możliwość korzystania z boiska sportowego i zajęć na sali gimnastycznej.
Stołówka Internatu oferuje smaczne i tanie posiłki.
W naszym Internacie panuje domowa atmosfera, wśród wychowanków zawiązują się przyjaźnie trwające wiele lat.

Mieszkańcy
Mieszkają u nas uczniowie Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie, Liceum Ogólnokształcącego Zakonu Pijarów, Szkoły Mistrzostwa Sportowego, XII LO oraz innych krakowskich liceów, techników i szkół policealnych. Internat ZSIŚiM jest placówką koedukacyjną, mieszkają tu zarówno dziewczęta jak i chłopcy. Wychowankowie podzieleni są na grupy wychowawcze pod opieką wychowawcy prowadzącego a jako swoich przedstawicieli corocznie wybierają Młodzieżową Radę Internatu.

Wychowawcy
Kadra wychowawcza to osoby z wykształceniem wyższym kierunkowym (pedagogika opiekuńczo - wychowawcza, pedagogika społeczno - opiekuńcza).

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie