Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Policealna w Ełku "Medyk"

ul. Bahrkego 2B, 19-300 Ełk
tel. (87) 610-39-40
www:   http://www.medyk.lh.pl
e-mail:   medstud@vp.pl

KWALIFIKACYJNY KURS ZAWODOWY

- Z.4. Świadczenie usług opiekuńczych osobie chorej i niesamodzielnej (w zawodzie opiekuna medycznego)
 

SZKOŁA POLICEALNA (2 lata)
stacjonarna dla młodzieży


SZKOŁA POLICEALNA (2 lata)
stacjonarna dla dorosłych


SZKOŁA POLICEALNA
zaoczna

Nauka w naszej Szkole jest bezpłatna. Podczas rekrutacji nie pobieramy opłaty rekrutacyjnej.

Szkoła Policealna w Ełku jest państwową szkołą publiczną prowadzoną przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Nadzór pedagogiczny nad działaniem Szkoły sprawuje Warmińsko-Mazurski Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Słuchacze mają dostęp do pracowni i nowocześnie wyposażonych sal. Baza lokalowo-sprzętowa jest odpowiednio dostosowana do prowadzenia kształcenia. Sale wykładowe i pracownie do nauki zawodu są estetyczne, wygodne i dają duży komfort nauki. Wyposażenie pomieszczeń dydaktycznych jest dopasowane do rodzaju prowadzonych zajęć. Nie brakuje w nich nowoczesnego sprzętu multimedialnego, specjalistycznych urządzeń i przyrządów, ułatwiających przyswajanie wiedzy teoretycznej i umiejętności zawodowych.

Mają możliwość korzystania z siłowni na terenie szkoły, z pracowni komputerowej ze stałym dostępem do Internetu. Osoby zainteresowane działaniem na rzecz drugiego człowieka mogą sprawdzić się w wolontariacie.

Organizacja nauczania
Nauka w formie stacjonarnej dla dorosłych odbywa się w dni powszednie (19 godz. tygodniowo, bez wych. fizycznego). Zajęcia odbywają się po południu, jeśli w klasie są osoby pracujące.

Forma zaoczna dla dorosłych – nauka w piątki od 15:30 i soboty od 8:00 (175 godzin w semestrze).

Szkoła teoretycznie i praktycznie przygotowuje uczniów/słuchaczy do wykonywania zawodu przez tworzenie uczniom pełnych możliwości do zdobywania wiedzy i umiejętności, niezbędnych absolwentom w pracy zawodowej. Realizuje przedmiotowe i modułowe programy nauczania uwzględniające podstawy programowe kształcenia właściwe dla danego zawodu.

BIBLIOTEKA

Biblioteka ma wieloletnią tradycję, istnieje od roku 1973, od momentu powołania w Ełku pierwszej szkoły pielęgniarskiej i mieści się na 2 piętrze budynku szkoły. W zbiorach biblioteki znajduje się około 10 tysięcy woluminów. Najszerzej reprezentowane są takie dziedziny jak:
  • medycyna wraz z pielęgniarstwem i profilaktyką zdrowotną
  • psychologia
  • pedagogika m.in. społeczna i specjalna
  • nauki społeczne ze szczególnym uwzględnieniem pracy socjalnej i opieki społecznej
  • medycyna ratunkowa
  • wydawnictwa z zakresu kosmetyki i kosmetologii
  • fizjoterapii i rehabilitacji
  • analityki medycznej

Książki wypożyczać mogą uczniowie szkoły, pracownicy szkoły oraz osoby związane zawodowo ze szkołą. Czytelnia internetowa i pracownia multimedialna dostępna jest dla uczniów i pracowników szkoły, natomiast z czytelni ogólnej korzystać mogą wszyscy zainteresowani.

Biblioteka dysponuje pracownią multimedialną wyposażoną w stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, sprzętem RTV, kserokopiarką.

Z KART HISTORII SZKOŁY

Szkoła rozpoczęła działalność 3 września 1973 r. Pierwszym wydziałem był Wydział Pielęgniarstwa, z którym do tej pory starsi mieszkańcy Ełku kojarzą Studium Medyczne. W ciągu następnych lat powstawały coraz to nowe wydziały kształcące w zawodach medycznych: Wydział Asystentek Pielęgniarstwa, Wydział Higieny Szkolnej, Wydział Opiekunki Dziecięcej, Wydział Analityki Medycznej, Wydział Położnych.

W szkole działały: Koło Promocji Zdrowia, Koło Miłośniczek Zawodu, Szkolne Koło PCK. Słuchaczki Wydziału Pielęgniarstwa brały udział w Olimpiadach Pielęgniarskich, gdzie zajmowały wysokie miejsca na szczeblu wojewódzkim.

GALERIA

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie