Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Publiczna Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II

Roszowicki Las, ul. Szkolna 12, 47-253 Cisek
tel./fax (77) 487-11-60
www:   http://www.psprolas.szkolnastrona.pl
e-mail:   psprolas@interia.pl
 

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W ROSZOWICKIM LESIE

- wykwalifikowana i doświadczona kadra
  pedagogiczna

- język angielski, język niemiecki
- zajęcia logopedyczne
- zajęcia korekcyjno-kompensacyjne
- zajęcia rewalidacyjne
- wychowanie do życia w rodzinie

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Roszowickim Lesie proponuje uczniom atrakcyjną ofertę edukacyjną, zapewniając dobre wykształcenie. Wspomagamy wszechstronny rozwój ucznia zgodnie z osobistymi potrzebami i możliwościami. Zapewniamy uczniom dobre warunki do nauki. Dobrze przygotowujemy ucznia do życia społecznego w rodzinie i środowisku lokalnym.

Biedronki i Biedroneczki

W roku 1989 powstał w naszej szkole zespół wokalno-instrumentalny "Biedronki", który z biegiem lat stał się jednym z najlepszych szkolnych dziecięcych zespołów artystycznych Opolszczyzny. Po reformie oświaty w roku 1998 zespół częściej zaczął używać nazwy Biedroneczki gdyż do zespołu należały już młodsze dzieci. Zespół Biedronki- Biedroneczki, w 2004 roku, otrzymał za swą działalność artystyczną przyznany przez Radę Gminy Cisek, Medal i Honorowe Wyróżnienie.

Projekty edukacyjne

Szkoła na Tak

Działania zrealizowane w ramach programu "Szkoła na Tak" związane są z promocją regionalizmu. Szeroki zakres działań organizatorów, obejmował działania zmierzające do przekazania wiedzy zarówno na temat najbliższego otoczenia dzieci, jak i szerszego obszaru. W ramach rozwoju umiejętności i zdolności artystycznych uczniów uczestniczących w programie, zaplanowano i zrealizowano szereg zajęć muzycznych, plastycznych, tanecznych a także zajęć uczących i rozwijających umiejętności zastosowania zmysłu plastycznego w pracy z komputerem.

Lepsze jutro

Celem programu "Lepsze jutro" było wyrównywanie szans edukacyjnych, rozbudzenie różnorodnych zainteresowań uczniowskich oraz pomoc dzieciom ze specyficznymi trudnościami w nauce.

Uczniowie szkoły uczestniczyli w projekcie, w ramach którego realizowano następujące zajęcia:
  • przyroda wokół ciebie
  • zaprzyjaźnij się z matematyką
  • język angielski
  • język niemiecki
  • wiem i rozumiem dla klas III
  • opieka psychologiczno-pedagogiczna "Naprzód ku sukcesom"

"Nasze boisko – "Orlik 2012"

Na terenie naszej szkoły znajduje się nowo otwarty kompleks boisk "Nasze boisko – "Orlik 2012".

Obiekt składa się z boiska do piłki nożnej, boiska wielofunkcyjnego do siatkówki i koszykówki oraz budynku zaplecza szatniowego.

Przy budowie boisk wykonano również dodatkowe prace m.in. wykonano parking, drogi komunikacyjne wokół szkoły oraz posadzono roślinność.

FASCYNUJĄCY ŚWIAT NAUKI I TECHNOLOGII

Nasza szkoła przystąpiła do projektu "Fascynujący Świat Nauki i Technologii" realizowanym przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz budżetu państwa. Celem projektu jest wyrównanie szans i podniesienie jakości nauczania w szkołach podstawowych, ukierunkowane na kształcenie i rozwijanie kluczowych kompetencji m.in. uczenie się, porozumiewania w języku ojczystym, w językach obcych, a także rozwijania kompetencji matematyczno-przyrodniczych, humanistycznych i informatycznych.

Głównymi celami i zadaniami będzie:
  • przeprowadzenie i przeanalizowanie badań diagnozujących potrzeby uczniów
  • przeprowadzenie zajęć pozalekcyjnych dla uczniów realizowanych w modułach matematyczno-przyrodniczym lub humanistyczno-ekologicznym
  • zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć pozaszkolnych – wyjazdy edukacyjne

W ramach zajęć pozalekcyjnych każdy uczeń weźmie udział, w co najmniej 3 wycieczkach. Dzieci odwiedzą Regionalne Centrum Nauki i Eksperymentu w Opolu, gdzie odbywać się będą zajęcia w specjalnie przygotowanych pracowniach eksperymentalno-doświadczalnych. Uczniowie będą mieli szansę wykonać samodzielnie lub pod opieką animatora szereg doświadczeń z różnych dziedzin nauki m.in. z mechaniki, optyki, astronomii, muzyki, techniki, nowoczesnej technologii, przyrody, do prowadzenia badań powietrza, wody i zmysłów człowieka.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie