Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 2

im. Dąbrówki

ul. Dąbrówki 10, 05-300 Mińsk Mazowiecki
tel./fax (025) 758-25-44
www:   http://sp2minskmaz.republika.ple-mail:   sp2minskmaz@op.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2603 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zadzwoń do Nas!* - tel. 606-...-... ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

- opieka pedagoga
- biblioteka szkolna
- świetlica
- zajęcia sportowe
- Izba RegionalnaO szkole

Uczniowei korzystają z 3 pracowni języka polskiego, 2 – matematycznych, 2 pracowni języków obcych i 2 – przyrodniczych (z czego 1 jest pracownią multimedialną) oraz z pracowni muzycznej, plastycznej, zajęć technicznych i komputerowej. Wszystkie sale lekcyjne wyposażono w niezbędne pomoce naukowe, a w pracowniach języka polskiego i języków obcych znajdują się nowoczesne środki audiowizualne wspierające proces dydaktyczny.

Dzięki wspaniałej współpracy wychowawców i rodziców oraz ogromnemu zaangażowaniu dyrekcji Szkoły udało się wyremontować wszystkie sale. Ich obecny, niepowtarzalny wygląd sprzyja nauce oraz zachęca do organizowania licznych imprez klasowych integrujących społeczność uczniowską. Placówka otwarta jest także na potrzeby dzieci niepełnosprawnych, umożliwiając im naukę w klasie integracyjnej.

Uczniowie klas młodszych korzystają także z nowoczesnej technologii, uczestnicząc w zajęciach prowadzonych w pracowniach multimedialnych. Dzieci zdobywają wiedzę i umiejętności w estetycznych, kolorowych salach, których niezwykle atrakcyjny wygląd jest efektem współpracy wychowawców z rodzicami. W trosce o wszechstronny rozwój i właściwą organizację czasu wolnego dzieci, wychowawcy klas I – III społecznie prowadzą zajęcia plastyczne, informatyczne, dydaktyczno – wyrównawcze oraz profilaktyczno – wychowawcze.

Sport szkolny

Nowoczesna hala sportowa jest wielofunkcyjnym obiektem w pełni zaspokajającym potrzeby uczniów oraz środowiska. Uczniowie korzystają z dwóch dużych sal do gier zespołowych (koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej oraz halowej piłki nożnej), a także z sali do gier stołowych oraz tzw. sali lustrzanej, w której prowadzone są zajęcia choreograficzne i gimnastyka korekcyjna.

Pomoc pedagogiczno-psychologiczna

Wśród najciekawszych form pomocy można wymienić zajęcia psychoedukacyjne dla dzieci, warsztaty dotyczące komunikacji interpersonalnej oraz kształtowania poczucia własnej wartości, zajęcia uczące podejmowania właściwych decyzji, empatii i radzenia sobie ze stresem. Ponadto w Szkole prowadzone są działania profilaktyczno-wychowawcze wynikające z programu wychowawczego i bieżących potrzeb placówki.

Świetlica szkolna

Świetlica mieści się w przestronnej, estetycznej i kolorowej sali. W takich warunkach przyjemnie jest bawić się i odpoczywać, więc wszyscy uczniowie czują się tu dobrze i bezpiecznie. Bogata oferta zajęć świetlicowych oraz różnorodne, atrakcyjne formy pracy sprzyjają zdobywaniu przez dzieci nowych wiadomości i umiejętności, rozwijaniu zainteresowań i uzdolnień. Poprzez wspólne imprezy z udziałem zaproszonych rodziców i uczniów klas starszych świetlica stara się nawiązywać współpracę ze środowiskiem rodzinnym i szkolnym.

Biblioteka szkolna

Biblioteka dysponuje również czytelnią, w której można korzystać z bogatego księgozbioru podręcznego, katalogów bibliotecznych i kartotek. Odbywają się w niej także zajęcia grupowe z czytelnikami, np. praca z kołem przyjaciół biblioteki, z aktywem bibliotecznym, konkursy czytelnicze. Czytelnikom biblioteka szkolną kojarzy się przede wszystkim z życzliwą i fachową obsługą oraz z niepowtarzalną atmosferą, sprzyjającą rozwijaniu dziecięcych zainteresowań i pasji.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie