Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa

im. Juliusza Verne

ul. Centralna 27, 86-005 Białe Błota
tel./fax (052) 381-40-11
www:   http://www.spbb.m5.ple-mail:   danuska@spbb.m5.pl
 

Szkoła Podstawowa

- opieka pedagoga szkolnego
- przestronne i dobrze wyposażone sale
  lekcyjne

- nowoczesna biblioteka z czytelnią
- miła atmosfera
- przyjazna kadra
- wykwalifikowana kadra pedagogiczna

Szkoła Podstawowa im. Juliusza Verne’a w Białych Błotach leży w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie bydgoskim. Nasza gmina Białe Błota leży tuż obok Bydgoszczy. Na naszą szkołę składają się dwa budynki: budynek A i budynek B.

Nasza Szkoła Podstawowa im. Juliusza Verne’a w Białych Błotach jest szkołą dużą. Ale to nie przeszkadza w tym, aby być szkołą otwartą i przyjazną dzieciom. Naszym nadrzędnym celem jest bezpieczny i twórczy rozwój uczniów. Działamy w oparciu o program wychowawczy i stworzony przez nas szkolny DEKALOG.

W szkole jest pielęgniarka i stomatolog. Uczniowie biorą udział w licznych akcjach profilaktycznych. Uczymy się również udzielania pierwszej pomocy. Biorąc udział w rządowym programie "Owoce w szkole" poznajemy zasady zdrowego stylu życia. W szkole powstały klasy z rozszerzonym wychowaniem fizycznym z zakresu sportów gimnastycznych.

W naszej szkole wszyscy uczniowie, którzy tego potrzebują mają dodatkowe zajęcia rozwijające ich szanse edukacyjne. Są to zajęcia logopedyczne, socjoterapeutyczne, psychoedukacyjne, z muzykoterapii, dla dzieci z dysleksją.

Ważne miejsce zajmują zajęcia rozwijające zdolności i zainteresowania uczniów. Szkoła realizuje projekt "Dziecko i sztuka".

Dzieciom oferujemy ponad 30 kół zainteresowań, m.in:
 • plastyczne
 • taneczne
 • techniczne
 • teatralne
 • instrumentalne
 • matematyczne
 • przyrodnicze
 • dziennikarskie
 • polonistyczne
 • językowe
 • komputerowe
Działają 2 chóry szkolne – NUTKI i CHANSON, które realizują Ogólnopolski Program Rozwoju Chórów Szkolnych "Śpiewająca Polska".

Kilkunastu naszych uczniów realizuje indywidualny program nauki dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Bierzemy udział w wielu konkursach, zawodach, wystawach, na których zdobywamy liczne nagrody i wyróżnienia. Możemy pochwalić się też dobrymi wynikami na sprawdzianie po klasie VI. W ostatnich latach uczniowie osiągnęli staniny 6 i 7 (wyżej średni i wysoki).

W szkole odbywa się dużo imprez, konkursów i zabaw. Również w soboty jest gwarno i wesoło. W ramach Aktywnych Sobót odbywają się zajęcia sportowe, warsztaty artystyczne, muzyczne. Bardzo często są to szkolne biwaki.

Ważne miejsce w naszej szkole zajmują edukacja patriotyczna i kultywowanie tradycji. W ramach projektu historycznego odbyła się adopcja zabytku – grobu powstańca wielkopolskiego Antoniego Grygiela.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie