Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ekonomicznych

im. ks. Janusza St. Pasierba

ul. Gdańska 17, 83-110 Tczew
tel. (58) 531-55-16
www:   http://www.zse.tcz.pl
e-mail:   poczta@zse.tcz.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 4274 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

TECHNIKUM


POKOJE GOŚCINNE - HOTEL ZSE

- pokoje 1-, 2- , 3-osobowe
- w tym pokoje dostosowane do potrzeb
  osób niepełnosprawnych

- sale konferencyjne

Szkoła powstała w październiku 1945 r. jako kontynuatorka tradycji przedwojennego Gimnazjum Kupieckiego w Tczewie.

Technikum nr 4 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. ks. Janusza St. Pasierba w Tczewie jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015, otrzymaliśmy Znak Jakości Szkoły i przysługuje nam tytuł "Brązowej Szkoły 2015" w kategorii technika.

Baza dydaktyczna
Nasza szkoła posiada nowoczesną bazę dydaktyczną, przystosowaną do wykorzystania aktywnych form nauczania. Od maszynopisania po gastronomię i od matematyki po WF dobrze przygotowane sale lekcyjne umożliwiają rozwijanie zainteresowań uczniów. Stan posiadanego sprzętu zawdzięczamy długoletniej opiece nauczycieli oraz dyrekcji szkoły. Obecny stan sal szkolnych jest przede wszystkim wynikiem pomocy ze strony Rady Rodziców oraz przyjaciół i sponsorów szkoły. W ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu "Pracownia internetowa w każdej szkole" wyposażono bibliotekę w kilka zestawów komputerów multimedialnych oraz skaner, drukarkę i kserokopiarkę.


Kadra
Grono pedagogiczne naszej szkoły liczy obecnie wielu nauczycieli różnorakich specjalności. Nauczyciele przedmiotów humanistycznych, ścisłych i zawodowych w wykonywaną pracę wkładają całe swoje serce oraz niemało energii. Ich wieloletni często staż dydaktyczny oraz stosowane metody nauczania zapewniają najwyższy poziom przekazywanej wiedzy.

Program nauczania obejmuje przedmioty ogólnokształcące realizowane w takim samym zakresie i w takiej samej liczbie godzin jak w liceum profilowanym i liceum ogólnokształcącym. Jednocześnie prowadzi się ukierunkowane przedmioty zawodowe. Technikum daje więc uczniowi solidne wykształcenie zawodowe oraz otwiera drogę do podjęcia studiów.

CO NAS WYRÓŻNIA...

Obóz językowy MENiS-UNESCO
Od 1997 r. organizujemy wakacyjne obozy języka angielskiego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Polskiego Komitetu ds. UNESCO. Bierze w nich udział około 100-osobowa grupa uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski (w tym także z ZSE). Zajęcia prowadzą lektorzy i studenci ze Stanów Zjednoczonych wytypowani przez The Kościuszko Foundation w Nowym Jorku. Kadrę pedagogiczną stanowią nauczyciele szkól tczewskich (gł. ZSE). Kierownikiem obozu jest dyrektor ZSE.
Intensywne zajęcia dydaktyczne (przedpołudniowe w grupach doskonalące konwersację oraz popołudniowe bloki tematyczne) urozmaicają liczne imprezy kulturalno-rozrywkowe (walentynki, Halloween, Dzień Polski, Dzień Amerykański, Talent-Show, pikniki, rozgrywki sportowe, itp.) oraz atrakcyjne wycieczki turystyczno krajoznawcze (Trójmiasto, Pelplin, Malbork, Kaszuby, Mierzeja Wiślana).

Szkoła na medal
W październiku 2009 Zespół Szkół Ekonomicznych im. ks. Janusza St. Pasierba został laureatem znaku jakości "Szkoła na medal" nadanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i czasopismo Głos Nauczycielski.

Przynależność do ogólnopolskich stowarzyszeń

 • Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkól Zawodowych
 • Fundacja Liceów Handlowo-Kupieckich
 • Klub Szkół Handlowych

Kontakty zagraniczne

 • umowa o przyjaźni z Holzkamp-Gesamt - schule w Witten (Niemcy)
 • wymiana grup wycieczkowych ze szkołą w Elmshorn (Niemcy)
 • organizacja obozu językowego MENiS-UNESCO z udziałem kadry USA
 • praktyki zagraniczne (Wielka Brytania)
 • udział w Programie Socrates Comenius I projekt - zainteresowania sportowe motywacją do doskonalenia posługiwania się językami obcymi

Usługi gastronomiczne

 • oprawa gastronomiczna uroczystości szk. (jubileusze, Święto Patrona, konferencje, finały konkursów i olimpiad, itp.)
 • bankiety na Politechnice Gdańskiej (inauguracje roku akademickiego, jubileusze, itp.).
 • obsługa gastronomiczna pobytu papieża Jana Pawła II w Pelplinie.
 • jubileuszu 350-lecia WSD w Pelplinie.
 • oprawa gastronomiczna jubileuszy szkół tczewskich ,
 • obsługa gastronomiczna Jarmarków Cysterskich i Kongresów Kociewskich
 • obsługa konferencji i imprez organizowanych przez władze miejskie i samorządowe oraz organizacje pozarządowe.
 • oprawa gastronomiczna promocji książek organizowanych przez instytucje kulturalne.

POKOJE GOŚCINNE

Posiadamy 50 miejsc noclegowych. Dysponujemy 26 pokojami gościnnymi. W każdym pokoju znajduje się telewizja kablowa, łazienka z prysznicem, bezprzewodowy Internet.

Do dyspozycji gości hotelowych dostępna jest sala konferencyjna, która może pomieścić do pięćdziesięciu osób. Dostępna jest mniejsza sala konferencyjna dla około dwudziestu osób.

Dla grup zorganizowanych oferujemy 46 miejsc noclegowych w pokojach czteroosobowych z osobnym węzłem sanitarnym.

Hotel dysponuje stołówką, która jednorazowo może pomieścić do 120 osób. Goście hotelowi mogą korzystać z posiłków w dniach od poniedziałku do piątku do śniadania. Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość korzystania z posiłków również w weekendy.

Przed budynkiem znajduje się niestrzeżony, ale monitorowany przez całą dobę parking dla pojazdów (samochody osobowe i autokary).

INTERNAT

Internat Zespołu Szkół Ekonomicznych jest koedukacyjną placówką opiekuńczo-wychowawczą dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Tczewa. Mieści się w trzypiętrowym budynku, którego parter zajmuje hotel, który dysponuje pokojami gościnnymi. Internat otoczony jest piękną zielenią. Do dyspozycji mieszkańców jest funkcjonalnie i estetycznie urządzona stołówka, kameralna świetlica, kuchenka, pralnia, nowoczesne sanitariaty, sala telewizyjna, pokoje nauk oraz sala komputerowa z komputerami podłączonymi do internetu.

Uczniowie mieszkają w pokojach czteroosobowych, urządzonych w gustowne szafy, stoliki oraz wygodne tapczaniki. Sami decydują o wystroju swoich pokoi i dbają o ich czystość. Internat oferuje całodzienne wyżywienie w stołówce. Posiłki są estetycznie przyrządzane i bardzo smaczne.

W internacie można nie tylko uczyć się, ale i odpoczywać i mile spędzać czas. Każdego roku Internat organizuje szereg imprez kulturalno-rozrywkowych oraz obchody rocznic i świąt. Zainteresowania i predyspozycje uczniów rozwija organ samorządu internackiego, jakim jest Młodzieżowa Rada Internatu, w ramach której działają sekcje: kulturalna, sanitarno-porządkowa, sportowa i komputerowa. Działa także kółko plastyczne. Internat również umożliwia organizowanie konferencji, imprez środowiskowych i uroczystości rodzinnych.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie