Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ekonomicznych

im. ks. Janusza St. Pasierba

ul. Gdańska 17, 83-110 Tczew
tel. (58) 531-55-16
www:   http://www.zse.tcz.pl
e-mail:   poczta@zse.tcz.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 8532 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

TECHNIKUM


POKOJE GOŚCINNE PRZY ZSE W TCZEWIE

- pokoje 2-, 3-osobowe
- w tym pokoje dostosowane do potrzeb
  osób niepełnosprawnych

- sale konferencyjne
- e-mail: pokoje@zse.tcz.pl

O Nas

Szkoła powstała w październiku 1945 r. jako kontynuatorka tradycji przedwojennego Gimnazjum Kupieckiego w Tczewie. Program nauczania obejmuje przedmioty ogólnokształcące realizowane w takim samym zakresie i w takiej samej liczbie godzin jak w liceum profilowanym i liceum ogólnokształcącym. Jednocześnie prowadzi się ukierunkowane przedmioty zawodowe. Technikum daje więc uczniowi solidne wykształcenie zawodowe oraz otwiera drogę do podjęcia studiów.

Nauczane języki obce w szkole:
 • język niemiecki
 • język angielski
 • język rosyjski

Baza dydaktyczna:
Nasza szkoła posiada nowoczesną bazę dydaktyczną, przystosowaną do wykorzystania aktywnych form nauczania. Od maszynopisania po gastronomię i od matematyki po WF dobrze przygotowane sale lekcyjne umożliwiają rozwijanie zainteresowań uczniów. Stan posiadanego sprzętu zawdzięczamy długoletniej opiece nauczycieli oraz dyrekcji szkoły. Obecny stan sal szkolnych jest przede wszystkim wynikiem pomocy ze strony Rady Rodziców oraz przyjaciół i sponsorów szkoły. W ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu "Pracownia internetowa w każdej szkole" wyposażono bibliotekę w kilka zestawów komputerów multimedialnych oraz skaner, drukarkę i kserokopiarkę.


Kadra:
Grono pedagogiczne naszej szkoły liczy obecnie wielu nauczycieli różnorakich specjalności. Nauczyciele przedmiotów humanistycznych, ścisłych i zawodowych w wykonywaną pracę wkładają całe swoje serce oraz niemało energii. Ich wieloletni często staż dydaktyczny oraz stosowane metody nauczania zapewniają najwyższy poziom przekazywanej wiedzy.

CO NAS WYRÓŻNIA...

Obóz językowy
Co roku organizujemy obozy językowe, podczas których uczestnicy zakwaterowani są w naszym internacie. Lektorzy to doświadczeni Amerykanie z różnych rejonów Stanów Zjednoczonych. Poza intensywnymi zajęciami językowymi uczestników czeka wiele atrakcji m.in.: gra w baseball, nauka tańca towarzyskiego, wyjścia na basen. Obóz kończy się wydaniem certyfikatu uczestnictwa. Dla najlepszych Fundacja Amerykańsko-Polskie Partnerstwo dla Tczewa z siedzibą w Las Vegas funduje stypendia. Uczestnicy mają do dyspozycji: pokoje 3- i 4- osobowe, stołówkę, świetlicę, sale lekcyjne, salę gimnastyczną, kompleks boisk, patio oraz siłownię. Zapewniamy opiekę medyczną.

Szkoła na medal
W październiku 2009 Zespół Szkół Ekonomicznych im. ks. Janusza St. Pasierba został laureatem znaku jakości "Szkoła na medal" nadanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i czasopismo Głos Nauczycielski.

Przynależność do ogólnopolskich stowarzyszeń
 • Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkól Zawodowych
 • Fundacja Liceów Handlowo-Kupieckich
 • Klub Szkół Handlowych

Kontakty zagraniczne

 • umowa o przyjaźni z Holzkamp-Gesamt - schule w Witten (Niemcy)
 • wymiana grup wycieczkowych ze szkołą w Elmshorn (Niemcy)
 • organizacja obozu językowego (kadra z USA)
 • praktyki zagraniczne (Wielka Brytania, Portugalia)
 • udział w Programie Socrates Comenius, Erasmus +

Usługi gastronomiczne

 • oprawa gastronomiczna uroczystości szk. (jubileusze, Święto Patrona, konferencje, finały konkursów i olimpiad, itp.)
 • bankiety na Politechnice Gdańskiej (inauguracje roku akademickiego, jubileusze, itp.).
 • obsługa gastronomiczna pobytu papieża Jana Pawła II w Pelplinie.
 • jubileuszu 350-lecia WSD w Pelplinie.
 • oprawa gastronomiczna jubileuszy szkół tczewskich ,
 • obsługa gastronomiczna Jarmarków Cysterskich i Kongresów Kociewskich
 • obsługa konferencji i imprez organizowanych przez władze miejskie i samorządowe oraz organizacje pozarządowe.
 • oprawa gastronomiczna promocji książek organizowanych przez instytucje kulturalne.

Pokoje gościnne przy ZSE w Tczewie

Posiadamy 57 miejsc noclegowych. Dysponujemy 27 pokojami gościnnymi. W każdym pokoju znajduje się telewizja kablowa, łazienka z prysznicem, bezprzewodowy Internet.

Do dyspozycji gości hotelowych dostępna jest sala konferencyjna, która może pomieścić do pięćdziesięciu osób. Dostępna jest mniejsza sala konferencyjna dla około dwudziestu osób.

Dla grup zorganizowanych oferujemy 46 miejsc noclegowych w pokojach czteroosobowych z osobnym węzłem sanitarnym.

Hotel dysponuje stołówką, która jednorazowo może pomieścić do 120 osób. Goście hotelowi mogą korzystać z posiłków w dniach od poniedziałku do piątku do śniadania. Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość korzystania z posiłków również w weekendy.

Przed budynkiem znajduje się niestrzeżony, ale monitorowany przez całą dobę parking dla pojazdów (samochody osobowe i autokary).

INTERNAT

Internat Zespołu Szkół Ekonomicznych jest koedukacyjną placówką opiekuńczo-wychowawczą dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Tczewa. Internat oferuje: zakwaterowanie w pokojach 4 osobowych, całodzienne wyżywienie, dostęp do świetlic (sala TV, tenis stołowy), mozliwość korzystania z sali komputerowej, która posiada z dostęp do Internetu oraz dostęp do kompleksu sportowego ORLIK. Uczniowie mieszkający w internacie mają możliwość uczęszczania na różnego rodzaju sekcje (sportowa, komputerowa, teatralna).

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie