Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi Nr 20

ul. Stefanii Sempołowskiej 2a, 00-574 Warszawa
tel. (22) 628-47-45
www:   http://www.p20waw.szkolnastrona.ple-mail:   p20@edu.um.warszawa.pl
Liczba odwiedzin od 04.02.2016: 4041 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

PRZEDSZKOLE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 20

- zapraszamy do nas dzieci z orzeczeniem
  o potrzebie kształcenia specjalnego

- dogodna lokalizacja - centrum miasta
- plac zabaw
- opieka specjalistów

- praca dydaktyczno- wychowawcza
  oparta na programie "Nasze Przedszkole"

- realizacja różnych metod terapii
- realizacja programu niwelującego
  zachowania agresywne

- całodzienna opieka wraz z wyżywieniem
- zabawy muzyczne, taneczne
- zajęcia ruchowe, teatralne, plastyczne
- zajęcia dodatkowe: język angielski
  i rytmika

O przedszkolu

Nasze przedszkole jest usytuowane w dogodnym miejscu w centrum Warszawy na tyłach kina "LUNA". Łatwo do nas dojechać - blisko przystanek Metro Politechnika, ul. Marszałkowska, Trasa Łazienkowska, Plac na Rozdrożu. Jeśli więc pracujesz w centrum lub w okolicy, będziesz mógł szybko odebrać swoje dziecko z przedszkola. Rano Twoja pociecha dłużej pośpi, bo połączysz dojazd do pracy z odprowadzeniem jej do przedszkola.

Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 20 to wolnostojący, jednopiętrowy budynek, otoczony dużym placem zabaw. Naszym atutem jest osłonięcie od zgiełku i hałasu (w głębi osiedla). Panuje u nas rodzinna atmosfera, wszelkie potrzeby zaspokaja wykwalifikowana kadra, która chętnie współpracuje z rodzicami.

Oferujemy stałą pomoc:
 • pedagoga specjalnego
 • psychologa
 • logopedy
 • terapeuty SI

Organizujemy zajęcia grupowe z zakresu:
 • Ruchu Rozwijającego W. Sherborne
 • Psychomotoryki
 • Original Play (program niwelujący zachowania agresywne)

Dodatkowo w pracy z dziećmi wykorzystujemy:
 • Elementy metody Symultaniczno- Sekwencyjnej (metoda krakowska)
 • Elementy metody Denisona
 • Elementy Terapii Taktylnej
 • Elementy Metody Montessori
 • Elementy Metody Dobrego Startu


Nasz Grupy

Grupa I

Praca dydaktyczno- wychowawcza oparta jest na programie "Nasze Przedszkole" wyd. MAC. Dopiero zaczynamy swoją przygodę z przedszkolem i poznajemy siebie nawzajem. Przed nami czas wspaniałych wspólnych zabaw, podczas których nauczymy się wielu nowych i ciekawych rzeczy. Będziemy odkrywać, badać, zdobywać nowe umiejętności, zostaniemy aktorami, wynalazcami i twórcami. Będziemy się przy tym bardzo dobrze bawić i ciekawie spędzać czas.

Grupa II

Jesteśmy integracyjną grupą rezolutnych i roześmianych 4-latków. Ciągle poznajemy siebie nawzajem, nasze panie oraz przedszkole. Uwielbiamy śpiewać, tańczyć, malować farbami, bawić się w ogrodzie przedszkolnym…. oj, długoo by wymieniać! W naszej grupie „uczymy się bawiąc i bawimy ucząc”. Pracujemy w oparciu o program „Nasze Przedszkole” wyd. MAC. Realizując treści programowe z różnych obszarów edukacyjnych podejmujemy różne formy aktywności dzieci: społeczną, językową, poznawczą, artystyczną oraz ruchową i zdrowotną. Nasz dzień zajmują wesołe zabawy oraz różnorodne zajęcia, które rozwijają naszą samodzielność oraz pobudzają ciekawość na temat otaczającego nas świata.

Grupa III

Do nas uczęszczają dzieci, które bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, organizowane w sali, jak i w ogrodzie przedszkolnym. Starają się być samodzielne i koleżeńskie. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą oraz zajęciami edukacyjnymi. Edukację łączymy z zabawą, przez co zdobywamy nowe wiadomości i doświadczenia. Potrzebę tworzenia wyrażamy w pracach plastycznych, zabawach teatralnych i słownych oraz zabawach konstrukcyjnych. Dzieci starsze chętnie opiekują się młodszym. Z radością chodzimy na spacery i wycieczki oraz bierzemy udział w zajęciach dodatkowych: języku angielskim i rytmice.

Grupa IV

Jesteśmy integracyjną grupą pięciolatków – mamy 4 dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego oraz 4 dzieci z odroczeniem obowiązku szkolnego. W bieżącym roku szkolnym przygotowujemy się do rozpoczęcia nauki w szkole z wykorzystaniem pakietów edukacyjnych wydawnictwa WSiP „Tropiciele”. Dzieci z naszej grupy są bardzo ze sobą zżyte, dlatego też z radością i uśmiechem na twarzy przychodzą do przedszkola. Uwielbiają wszelkie zabawy muzyczne i taneczne, a także śpiew. Bardzo chętnie angażują się we wszelkie formy ruchowe i gimnastyczne, współdziałając w trakcie wykonywania wielu zadań. Wiele satysfakcji sprawiają im działania plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik. Mamy nadzieję, że uda nam się przygotować starszaki do podjęcia nauki w szkole. Liczymy również na pomoc i wsparcie ze strony rodziców.Serdecznie Zapraszamy!!!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie