Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
II Liceum Ogólnokształcące

im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce

ul. Traugutta 2, 07-410 Ostrołęka
tel. (29) 764-47-13
www:   http://www.lo2.ostroleka.edu.pl
http://www.lo2ost.internetdsl.pl
e-mail:   szkola@lo2ost.internetdsl.pl
 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
klasy, przedmioty wiodące

- klasa matematyczno-fizyczna
  z informatyką

  (matematyka, fizyka, informatyka)

- humanistyczna
  (język polski, historia, WOS)

- biologiczno-chemiczna
  (biologia, chemia, fizyka)

- matematyczno-fizyczna
  (matematyka, fizyka, informatyka)

- biologiczno-matematyczna
  (matematyka, biologia, chemia)

- matematyka z roz. j.angielskim
  (matematyka, angielski, fizyka)

- matematyczno-geograficzna
  (matematyka, geografia, informatyka)

- społeczno-prawna z geografią
  (historia, WOS, geografia)

Nasza szkoła spełnia standardy jakości wynikające z jej zadań określonych w prawie oświatowym:
 • uzyskuje wysokie wyniki kształcenia
  (duża ilość absolwentów zdaje egzaminy na studia dzienne)
 • stwarza dobrą atmosferę pracy (szkoła bezpieczna)
 • umożliwia rozszerzanie i realizację zainteresowań uczniów (koła przedmiotowe, chór szkolny "CANTILENA", UKS Clan, klub europejski, klub ekologiczny, koło filozoficzne, zespół taneczny)

II Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce w XV Ogólnopolskim Rankingu Liceów 2013 – opublikowanym przez miesięcznik "Perspektywy" i dziennik "Rzeczpospolita" zajęło miejsce wśród 300 najlepszych liceów w Polsce, dzięki czemu szkole przysługuje tytuł "Srebrnej Szkoły 2013".

Szkoła zatrudnia profesjonalną, wykwalifikowaną i rzetelną kadrę pedagogiczną, która wspomaga uczniów nie tylko w zdobywaniu wiedzy ogólnej, ale także w rozwijaniu innych umiejętności i zainteresowań. W zdecydowanej większości nauczyciele posiadają licencję egzaminatorów wg nowej formuły egzaminu dojrzałości (j.polski, matematyka, fizyka, chemia, historia, j. angielski, j. rosyjski). Panuje tu przyjazna, pełna zrozumienia atmosfera. Liceum doskonale przygotowuje do kontynuowania nauki na wyższych uczelniach. liceum

Posiadana baza dydaktyczna umożliwia realizację programu szkoły ponadgimnazjalnej:
 • pracownie przedmiotowe
 • pracownie komputerowe
 • multimedialne centrum informacyjne, DSL
 • sala gimnastyczna, sprzęt i urządzenia sportowe

II LO współpracuje z Politechnikę Warszawską.

Olimpiady Przedmiotowe
Uczniowie reprezentują szkołę w Olimpiadach i Konkursach przedmiotowych. Między innymi biorą udział w: Olimpiadzie Ochrony Środowiska, Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego, Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej, Olimpiadzie Historycznej, Olimpiadzie o Polsce i Świecie Współczesnym, Olimpiadzie Filozoficznej, konkursach literackich i recytatorskich.

Patronem placówki jest Cyprian Kamil Norwid (1821-1883, poeta, dramatopisarz, prozaik, artysta plastyk. Przebył cierniową drogę od całkowitego niedoceniania za życia przez zapomnienie po śmierci, aż do odrodzenia po latach. Dziś Norwid uznawany jest za wybitnego polskiego poetę i prekursora poezji współczesnej.

CHÓR "CANTILENA"

Chór CANTILENA istnieje od roku 1982, jego założycielem jest Henryk Gadomski. Chór aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta Ostrołęki i Regionu. Jest laureatem wielu konkursów i turniejów chóralnych o zasięgu ogólnopolskim. Chór koncertował poza granicami kraju (Ukraina, Niemcy). Prezentował 30 minutowy program muzyki religijnej podczas pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II w Łomży w 1991 roku.

UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY "CLAN"

UKS CLAN istnieje od 2000 roku. Jest stowarzyszeniem zrzeszającym uczniów, rodziców, nauczycieli i sympatyków sportu. Nauczyciele działający w klubie prowadzą szkolenie młodzieży w następujących dyscyplinach: lekkoatletyka, siatkówka, koszykówka, piłka nożna, tenis stołowy i taniec. UKS CLAN współpracuje z różnymi klubami działającymi na terenie miasta oraz Szkołą Promocji Zdrowia. Najzdolniejsza młodzież reprezentuje szkołę i miasto na zawodach różnego szczebla.

SZKOLNY KLUB EUROPEJSKI

Klub Europejski to nie tylko miejsce zdobywania wiadomości, to także grupa osób, które mogą nawiązywać kontakty z innymi osobami i organizacjami proeuropejskimi, nie tylko w Polsce, ale też w innych krajach. Dzięki działalności Klubu młodzież ma możliwość spotkania się z fachowcami zajmującymi się tematyką Unii Europejskiej, wzięcia udziału w konkursach których tematyką jest Unia Europejska itp. Cele Klubu:

 1. Współpraca z organizacjami pozarządowymi, lokalnymi samorządami, szkołami oraz innymi organizacjami w celu upowszechniania wiedzy o Europie.
 2. Kształtowanie postaw otwartości i tolerancji wśród młodzieży.
 3. Rozwijanie zainteresowań uczniów w ramach zajęć pozaszkolnych.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie