Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ogólnokształcących

im. Adama Mickiewicza

ul. Mickiewicza 10, 46-200 Kluczbork
tel./fax (77) 418-12-70, (77) 418-12-31
www:   http://zso_kluczbork.wodip.opole.ple-mail:   zso_kluczbork@wodip.opole.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 9952 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- kierunek biologiczno-chemiczny
- kierunek matematyczno-fizyczny
- kierunek matematyczno-informatyczny
- kierunek społeczno-prawny
- kierunek humanistyczno-dziennikarski

W każdej klasie jest rozszerzony język angielski lub niemiecki

 

PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 1
przyjmuje:

- z urzędu absolwentów szkół podstawowych zamieszkałych w obwodzie gimnazjum
- na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) absolwentów szkół podstawowych zamieszkałych poza obwodem gimnazjum, w przypadku, gdy są jeszcze wolne miejsca

Wychowanie w naszej szkole oparte jest na działaniach zmierzających do wszechstronnego rozwoju dziecka. Uwzględniamy w naszej pracy potrzeby, zainteresowania, ale też możliwości dzieci i ich rodziców. Poprzez odpowiednie działania staramy się, aby uczniowie stali się kreatywnymi, mądrymi, życzliwymi ludźmi, którzy w dorosłym życiu nie będą mieli problemów z nawiązywaniem kontaktów, wykorzystywaniem własnych umiejętności i podejmowaniem narzuconych przez życie zadań.

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku posiada klasopracownie wyposażone w niezbędne pomoce dydaktyczne w nauczaniu chemii, biologii, geografii, historii, matematyki i fizyki.

Prócz tego dysponuje salami komputerowymi. Sale podłączone są do Internetu. Codziennie udostępniane są nauczycielom i uczniom biblioteka i czytelnia, których zbiory są regularnie uzupełniane. W czytelni uczniowie mają do dyspozycji szkolne centrum multimedialne z trzema stanowiskami komputerowymi połączonymi z Internetem.

Szkoła posiada dobre warunki do nauczania wychowania fizycznego. Dysponuje salą gimnastyczną, salką do ćwiczeń gimnastycznych w małych (piętnastoosobowych) grupach, salką do indywidualnych ćwiczeń siłowych, dużym boiskiem trawiastym (w chwili obecnej modernizowanym) oraz boiskiem asfaltowym do piłki ręcznej. Kompleks sportowy szkoły jest wyposażony w niezbędne pomoce dydaktyczne.

Atuty szkoły:
  • 8. szkoła na Opolszczyźnie i 247. w Polsce wg. Ogólnopolskiego Rankingu szkół Ponadgimnazjalnych organizowanych przez "Rzeczpospolitą" i "Perspektywy" (rok 2010)
  • w czwartym "Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Opolskiego" przygotowanym przez redakcję Nowej Trybuny Opolskiej I LO sklasyfikowane zostało na 3. miejscu. Pod uwagę brane były wyniki egzaminów maturalnych, udział i sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, ilość zajęć fakultatywnych i pozalekcyjnych oraz baza sportowa i socjalna
  • najlepsze wyniki matur w powiecie, jedne z wyższych na Opolszczyźnie
  • wysoko kwalifikowana kadra pedagogiczna
  • bardzo atrakcyjna i szeroka oferta nauczania języków obcych:
    • pierwszym językiem o większej liczbie godzin tygodniowo może być język angielski lub niemiecki
    • drugi język obcy wybierasz spośród oferowanych przez szkołę: języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego i rosyjskiego
    • poziom nauczania języków obcych dostosowujemy do umiejętności uczniów (nauczamy go na wielu poziomach zaawansowania w tzw. grupach międzyoddziałowych)
    • jedna lekcja języka angielskiego w tygodniu z native speakerem
    • osoby chętne mogą uczyć się 3 języków obcych
    • nauka języka włoskiego i rosyjskiego jako zajęcia dodatkowe
  • nowoczesna baza sportowa: boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, nowoczesna sala gimnastyczna (w pełni odremontowana w 2008 r.), zajęcia sportowe realizowane również w hali widowisko-sportowej OSiR
  • coroczne sukcesy uczniów, m.in. zdobywanie tytułów finalistów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych oraz konkursów, wysokie lokaty w zawodach sportowych
  • szeroka oferta kół przedmiotowych
  • dostęp do dziennika elektronicznego (masz możliwość przez całą dobę z dowolnego komputera sprawdzić swoje oceny oraz frekwencję na zajęciach)
  • cotygodniowe bezpłatne konsultacje indywidualne dla uczniów z wszystkich przedmiotów (zawsze możesz liczyć na pomoc nauczyciela z wybranego przedmiotu)
  • niekonwencjonalny wypoczynek miedzy lekcjami - długie przerwy z nauką tańca
  • przyjazna atmosfera w szkole

OFERTA POZALEKCYJNA

Stwarzamy naszym uczniom możliwość rozszerzania wiedzy i doskonalenia umiejętności poprzez:

  • uczestnictwo w konkursach i olimpiadach przedmiotowych (nawet o zasięgu międzynarodowym),
  • kontakty z rówieśnikami z zagranicy,
  • organizowanie sesji popularnonaukowych,
  • udział w spotkaniach z ludźmi mającymi wpływ na życie polityczne, społeczne i kulturalne w kraju.

Szkolne Koło Fizyczne
Koło przeznaczone jest dla uczniów zainteresowanych uczestnictwem w projektach badawczych oraz dla przyszłych uczestników olimpiad i konkursów fizycznych. W czasie trwania zajęć uczniowie doskonalą umiejętności poszukiwania, rozumienia i wykorzystywania informacji, wdrażani są do samodzielnego wykonywania doświadczeń fizycznych. Rozwiązują też zdania i testy utrwalające i wzbogacające wiadomości.

Szkolne Koło Chemiczne
Zainteresowanych chemią czekają długie rozmowy często przeplatane doświadczeniami. Jeśli przejdziesz do nas to udowodnisz, że jesteś miłośnikiem eksperymentu i chcesz samodzielnie wykonywać doświadczenia. Na pewno będziesz miał ku temu okazję.
Nasze spotkania pomogą Ci zdobyć podstawowe wiadomości praktyczne na przykład, jak zachować się przy laboratoryjnym stole.

Szkolne Koło Dziennikarskie
Koło Dziennikarskie zrzesza uczniów liceum oraz gimnazjum. Na spotkaniach młodzi adepci sztuki dziennikarskiej uczą się, jak poprawnie prowadzić wywiad, cóż to takiego felieton, czy reportaż. Młodzi dziennikarze wydają gazetkę szkolną "Adaś", na łamach której m. in. wspierają twórczość szkolnych poetów. Poza tym uczniowie I LO wydają inne czasopisma - o tematyce sportowej "Rozrusznik" oraz jedyny samodzielny niezależny nieregularnik - "Trufla".

Szkolne Koło Historyczne
Działalność Szkolnego Koła Historycznego to przede wszystkim pogłębianie wiedzy historycznej uczniów między innymi w oparciu o teksty źródłowe i mapy. Poznasz różne ciekawostki historyczne, obejrzysz filmy dokumentalne, nauczysz się dyskutować, posiądziesz umiejętności samodzielnej oceny faktów historycznych. Będzie Ci łatwiej zrozumieć i ocenić wydarzenia historyczne.
Mottem koła historycznego jest: "Historia magistra vita est".

Szkolne Koło Informatyczne
Na chętnych czekają bardzo dobrze wyposażone pracownie komputerowe, sieć komputerowa obejmuje swoim zasięgiem całą szkołę - wiele stanowisk, skanery, drukarki, nagrywarki itp., stałe łącze internetowe oraz wykwalifikowana kadra.Młodzież może korzystać z pracowni 4 razy w tygodniu (nieodpłatnie po zajęciach lekcyjnych).

Szkolne Koło Matematyczne
Uczestnicy zajęć mają możliwość poznania matematyki innej niż podczas lekcji. Liczne zadania (w tym także łamigłówki logiczne) oraz interesujące problemy rozwiązywane przez uczniów po części przygotowują ich do udziału w konkursach i zawodach matematycznych (Małej Olimpiadzie Matematycznej, Kangurze, Kluczborskim Konkursie Matematycznym i innych), ale przede wszystkim są one doskonałą rozrywką umysłową. Oprócz zadań uczniowie mają możliwość poznania interesujących zagadnień matematycznych, na przykład: co to jest "złoty podział" i do czego go można zastosować, jak rozwiązać dowolne równanie trzeciego stopnia, czy mimo wszystko można (choć oficjalnie wiadomo, że nie) obliczyć pierwiastek z (-1), jak to zrobić, jak skutecznie zaszyfrować wiadomość - to tylko niektóre zagadnienia poruszane podczas zajęć Koła Matematycznego, do udziału, w którym każdego zapraszamy.

Szkolne Koło Muzyczne
W Szkolnym Kole Muzycznym mogą znaleźć swoje miejsce młodzi ludzie rozmiłowani w muzyce. Z Koła Muzycznego rekrutowani są członkowie szkolnego zespołu "Bez nazwy". W repertuarze zespołu znajdują się różnorodne style, pieśni naszych dziadów i ojców oraz oczywiście współczesność.
Zespół "Bez nazwy" zapraszany jest do uświetniania uroczystości na terenie całej Polski. Osiągnięcia zespołu to między innymi: koncerty w partnerskim mieście Bad Duerkheim, II miejsce w Polsce w Konkursie Akcji Katolickiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz sukcesy solistów w festiwalach o zasięgu międzynarodowym.

Szkolne Koło Plastyczne
Na zajęciach Szkolnego Koła Plastycznego można poszerzyć wiedzę z historii sztuki. Przekazywane są również praktyczne umiejętności poparte szeroką wiedzą teoretyczną dotyczącą między innymi takich technik jak: rysunek, malarstwo, grafika, rzeźba miniaturowa, fotografia cyfrowa. Prace plastyczne są prezentowane na wystawach szkolnych oraz uczestniczą w konkursach na terenie całego kraju.

Szkolne Koło Teatralne
Działający od 1987 r. teatr szkolny powstał z inicjatywy uczniów i nauczycieli. Zadebiutował sztuką pt. "Moralność Pani Dulskiej".
Następne premiery stanowiły ważne wydarzenia kulturalne w życiu szkoły i miasta. Kolejno wystawiono "Żabusię", "Namiętność", "Siedem pięter", "Dzidzi bobo". Ostatnia przygotowana została premiera "Romea i Julii" Williama Szekspira. Spektakl wystawiano na deskach Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Był on ukoronowaniem międzynarodowego projektu "Socrates-Comenius" realizowanego we spółpracy ze szkołami w Niemczech i na Węgrzech.

Szkolne Koło PCK
Członkowie Szkolnego Koła PCK zdobywają i propagują wiedzę na temat zdrowego stylu życia, honorowego krwiodawstwa, historii idei Czerwonego Krzyża w Polsce i na świecie. Aktywnie wspierają potrzebujących uczestnicząc w ulicznych kwestach oraz odwiedzając podopiecznych Domu Pomocy Społecznej.

Szkolny Klub Europejski
Szkolny Klub Europejski ma na celu rozwinięcie świadomości europejskiej wśród całej społeczności szkolnej oraz zdobywanie i szerzenie informacji o Europie i instytucjach europejskich, procesie integracji.
Działalność w kole rozwija poczucie wzajemnej tolerancji, szacunku i odpowiedzialności za pokój i obronę praw człowieka.
Staramy się przybliżyć ideę integracji Europy.

Klub 8
Członkowie Klubu 8 są wolontariuszami. Indywidualnie i grupowo angażują się w różne formy pomocy potrzebującym. W ramach swoich działań odwiedzają osoby starsze i chore, te mieszkające samotnie i w Domach Pomocy Społecznej, opiekują się opuszczonymi grobami, gromadzą środki finansowe oraz karmę i koce dla zwierząt przebywających w opolskim przytulisku dla zwierząt. Wolontariusze rozwijają też swoje umiejętności uczestnicząc w warsztatach szkoleniowych.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>




Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie