Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
XIX Liceum Ogólnokształcące

im. Mariana Mokwy

ul. Pestalozziego 11/13, 80-445 Gdańsk
tel. (58) 341-29-02, fax 346-15-56
www:   http://www.lo19.gda.pl
e-mail:   lo19mm@o2.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 2877 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

XIX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
profile (przedmioty rozszerzone):

- ekonomiczny
  (matematyka, geografia, wos)

- artystyczny plastyczny
   (język angielski, historia, historia sztuki)

- artystyczny mzyczny
   (język angielski, historia, historia muzyki)

- humanistyczny
   (język polski, język łaciński, historia)

- biologiczno-chemiczny
  (biologia, chemia, j. angielski)

- matematyczno-biologiczny
  (matematyka, biologia, j. angielski)

Zajęcia w XIX LO prowadzone są z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć dydaktyki i metodyki. Efekty nauki potwierdzają wysokie miejsca zajmowane na olimpiadach i konkursach przedmiotowych przez naszych uczniów oraz wyniki egzaminu maturalnego. Szkoła posiada dobrze wyposażone gabinety lekcyjne, czytelnię z centrum multimedialnym, pracownię muzyczną i plastyczną, sale gimnastyczne, gabinet pomocy medyczneh.

XIX Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku - Wrzeszczu, to szkoła między innymi o charakterze artystycznym. W klasach o profilu artystycznym realizowany jest autorski program nauczania plastyki oraz muzyki. Młodzież uzdolniona plastycznie, oprócz przedmiotów ogólnych, poznaje historię sztuki, uczy się rysunku, malarstwa, elementów rzeźby i grafiki, zwiedza wystawy i galerie sztuki, wyjeżdża w plenery, organizuje wystawy prac plastycznych. Natomiast uczniowie uzdolnieni muzycznie mogą tutaj także realizować swoje zainteresowania zdobywając podstawowe umiejętności gry na różnych instrumentach, ucząc się śpiewu, historii i teorii muzyki, uczestniczą w szkolnych i pozaszkolnych konkursach i olimpiadach muzycznych.

Uczniowie poprzez naukę gry na instrumencie i śpiewanie przygotowują się do aktywnego uczestniczenia w życiu muzycznym kraju, np. muzykowanie w zespołach studenckich - amatorskich i zawodowych; poprzez uczestniczenie w koncertach i spektaklach muzycznych, muzycznych programach edukacyjnych organizowanych specjalnie dla uczniów przygotowują się do świadomego korzystania z dorobku rodzimej i światowej kultury muzycznej, oraz do kontynuowania nauki na niektórych kierunkach związanych z muzyką.

Udział w spektaklach teatralnych i filmowych (także obcojęzycznych) połączonych z edukacją estetyczną, częsta obecność w teatrze i bezpośrednie kontakty z aktorami (także w szkole) pozwalają poznać młodzieży kulisy teatru, warsztat pracy aktorów oraz pomóc w zrozumieniu klasycznej i współczesnej literatury omawianej na lekcjach, poznać kulturę innych państw.

XIX LO im. Mariana Mokwy w Gdańsku kształci ludzi sukcesu – odpowiedzialnych, przedsiębiorczych, aktywnych oraz twórczych. Młodzież uczy się samodzielności, kreatywności i współpracy w grupie. Uczniowie świadomie zdobywają wiedzę i umiejętności, cechuje ich wysoka kultura osobista i kultura słowa. Młodzież naszego liceum kształci się pod opieką wysoko wykwalifikowanej kadry pedagogów, zgodnie z zainteresowaniami i przyszłym kierunkiem studiów. Uczniowie objęci są także stałą opieką pedagogiczną i psychologiczną.

ATUTY SZKOŁY

  
 • bezpieczeństwo i bardzo dobra lokalizacja
 • liczne sukcesy artystyczne
 • zajęcia dodatkowe i konsultacje dla uczniów
 • zajęcia dodatkowe dla maturzystów
 • wymiany międzynarodowe
 • profesjonalna kadra pedagogiczna, wysoki poziom nauczania
 • zajęcia etyki dla chętnych
 • jedyna w Gdańsku klasa przygotowująca do studiowania na Akademii sztuk Pięknych i Akademii Muzycznej

Corocznie organizowany jest plener malarski dla uczniów klas plastycznych w Kazimierzu nad Wisłą i w Grado we Włoszech.

Oferujemy również:
 • uczestnictwo w zajęciach artystycznych
 • korzystanie z profesjonalnej siłowni
 • warsztaty plastyczno – fotograficzne
 • zajęcia wokalno – instrumentalne, chór szkolny, naukę gry na różnych instrumentach
 • zajęcia sportowe, w tym joga, pilates
 • Szkolne Koło Caritas


PRACOWNIA PLASTYKI ORAZ MUZYKI

W pracowni plastycznej ciągle poszerzana jest baza dydaktyczna, pozwalająca na realizację różnorodnych zamierzeń plastycznych. Prowadzone są następujące zajęcia plastyczne:
 • zajęcia obowiązkowe (klasy o profilu plastycznym): plastyka, historia sztuki
 • zajęcia nadobowiązkowe: koło plastyczne, koło plastyczne - historia sztuk

Prowadzona jest także różnorodna działalność wystawiennicza wynikająca z potrzeb i aspiracji uczniów XIX LO w postaci:
 • wystaw okresowych
 • wystaw pokonkursowych
 • wystaw indywidualnych szczególnie uzdolnionej młodzieży

W pracowni muzycznej odbywają się zajęcia z muzyki i historii muzyki. Uczniowie mają możliwość nauki gry na różnych instrumentach. Oprócz tego uczniowie maja możliwość rozwijania swoich uzdolnień muzycznych w chórze.

KLASA ARTYSTYCZNA

Klasa o profilu plastyczno-muzycznym to klasa dla osób zainteresowanych rozwijaniem swoich talentów artystycznych, braniem czynnego udziału w życiu kulturalnym środowiska lokalnego. Klasa dla osób z pasją.

Przedmiotami rozszerzonymi są: historia sztuki lub historia muzyki, historia, język angielski. Przedmioty uzupełniające to przyroda oraz zajęcia artystyczne. Kandydatów do tej klasy obowiązuje sprawdzian predyspozycji muzycznych lub plastycznych.

Wybierając profil plastyczny poznajesz historię sztuki, ćwiczysz różnorodne techniki plastyczne, masz okazje uczestniczyć w warsztatach, prestiżowych konkursach plastycznych, zdobywać nagrody, zwiedzać wystawy, przygotować się do studiów na ASP lub wydziale architektury.

Wybierając profil muzyczny poznajesz historię i teorię muzyki, bierzesz udział w warsztatach muzycznych, doskonalisz swoje umiejętności wokalne, koncertujesz i bierzesz udział w konkursach wraz ze szkolnym chórem "Scherzi Musicali". Masz okazję popisać jako solista się na konkursach szkolnych, np. Mam talent oraz poza szkolnych, co może stać się pierwszym krokiem na drodze do kariery solowej.

Uczęszczając do klasy artystycznej uczniowie przygotowują się do studiów na Akademii Muzycznej lub na wyższych uczelniach na wydziale wychowania muzycznego. Oprócz przedmiotów artystycznych uczniowie tej klasy maja możliwość poszerzania wiedzy z historii, rozwijania swoich historycznych zainteresowań poprzez udział w szkolnych konkursach historycznych i historyczno-plastycznych, np. Historyczne Szycie

Uczniowie klasy artystycznej doskonalą swoją znajomość języka angielskiego oraz mają możliwość wyboru miedzy językiem francuskim lub rosyjskim jako drugim językiem obcym. Swoją praktyczną wiedzą z tych przedmiotów mogą wykazać się nie tylko na zajęciach ale również na różnych konkursach i turniejach językowych oraz wyjazdach zagranicznych, na przykład do Paryża.

PRACE UCZNIÓW

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie