Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
VI Liceum Ogólnokształcące

im. Króla Zygmunta Augusta

ul. Warszawska 8, 15-063 Białystok
tel. (85) 743-54-85
www:   http://www.vilo.bialystok.ple-mail:   szkola@vilo.bialystok.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 2621 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (3 lata)
profile klas oraz rozszerzenia w klasach:

- klasa politechniczna
  przedmioty rozszerzone:
  matematyka, fizyka, informatyka

- klasa informatyczna
  przedmioty rozszerzone:
  matematyka, inforamtyka, fizyka

- klasa ekonomiczna
  przedmioty rozszerzone:
  geografia, matematyka, j. angielski

- klasa biologiczno-chemiczna
  przedmioty rozszerzone:
  biologia, chemia

- klasa europejska
  przedmioty rozszerzone:
  historia, wos, j. angielski

- klasa historyczno-prawna
  przedmioty rozszerzone:
  historia, wos, j. polski

- klasa humanistyczna
  przedmioty rozszerzone:
  język polski, historia, filozofia

- klasal humanistyczny
  przedmioty rozszerzone:
  język polski, historia, historia sztuki

VI LO w Białymstoku nieodłącznie kojarzy się z tolerancją. W szkole panuje dobra atmosfera, nauczyciele są wyrozumiali, a młodzież może w pełni realizować swoje zainteresowania. Wpaja się jej nie tylko wiedzę, ale i zasady moralne. W roku 2015 VI Liceum Ogólnokształcące im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku zajęło miejsce wśród 500 najlepszych liceów w Polsce w Ogólnopolskim Rankingu Liceów 2015 opublikowanym przez miesięcznik "Perspektywy" i dziennik "Rzeczpospolita". Szkole przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2015".
Nauka w "szóstym" to prawdziwa przyjemność, pod warunkiem,
że ofiaruje się "Augustowi" cząstkę siebie.
Uczniowie podtrzymują długoletnie tradycje szkoły. Do nich należą m. in. wybory Króla i Królowej VI LO. Co dwa lata odbywają się wybory do Samorządu Szkolnego. Odbywają się one na wzór prawdziwych kampanii wyborczych - są ulotki, plakaty, publiczna debata i demokratyczne głosowanie.

Ważnym wydarzeniem są również uroczystości związane z Dniem Szkoły, które corocznie hucznie obchodzą wszyscy związani z VI LO. Nie można tu zapomnieć o Zygmusiach - wizytówce naszej szkoły. Jest to nagroda przyznawana przez uczniów, dla ich zdaniem, najlepszych nauczycieli i wybitnej młodzieży.

We wrześniu 2012r. obchodziliśmy 40-lecie VI LO, które przejęło chlubne tradycje najstarszej szkoły w mieście. W roku 2009 hucznie świętowaliśmy otwarcie nowo wybudowanej hali sportowej i 90 lecie upaństwowienia Polskiej Szkoły Średniej w Białymstoku. Absolwenci szkoły, również tej przedwojennej, spotykają się na "Zjazdach", gdzie z przyjemnością wracają pamięcią do lat spędzonych w szkolnej ławie.

Zainteresowania przedmiotowe, artystyczne i sportowe młodzież rozwija na zajęciach pozalekcyjnych. Funkcjonują u nas koła zainteresowań:
  • koło informatyczne
  • językowe
  • historyczne
  • Koło Historii i Tradycji Oświaty (przy muzeum szkolnym)
  • w szkole organizuje się dodatkowe zajęcia pozalekcyjne z historii sztuki (przedmiot maturalny)

W szkole prowadzone są zajęcia w ramach innowacji "Język angielski zawodowy dla informatyków". Jest to cykl nieobowiązkowych zajęć z zakresu zawodowego języka angielskiego skierowany do uczniów klasy matematyczno-informatycznej przygotowujących się do studiów informatycznych. Kurs języka angielskiego zawodowego dla informatyków pozwoli uczniom opanować specjalistyczne słownictwo informatyczne z zakresu podstawowej terminologii informatycznej.

W naszej szkole działają sekcje sportowe (koszykówki, siatkówki, strzelectwa sportowego, piłki nożnej, ręcznej, lekkoatletyki), a nasi sportowcy osiągają znakomite wyniki!

W VI LO mamy także szkolny zespół wokalny, Szkolny Klub Europejski im. J. Monneta. W szkole działa świetlica klub szkolny. Formy pracy świetlicy:
  • działalność opiekuńcza
  • edukacja artystyczna
  • edukacja filmowa
  • edukacja przyrodnicza
  • kształtowanie nawyków higieny życia codziennego i higieny psychicznej młodzieży

Wymiana szkolna, udział w projektach
Nasze Liceum przystąpiło do projektu IT Szkoła. IT Szkoła to internetowy, otwarty program 3-letnich studiów e-learningowych w zakresie teorii oraz zastosowań technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz innych osób zainteresowanych tematyką ICT.

W roku szkolnym 2011/2012 VI Liceum Ogólnokształcące rozpoczęło współpracę z holenderską szkołą ponadgimnazjalną Thersialyceum tworząc wspólnie projekt indywidualnej wymiany szkolno-naukowej. Jest to pionierskie przedsięwzięcie, które poszerza ofertę szkoły oraz jakościowo zmienia warsztat prac nauczyciela i ucznia. Wybrani pełnoletni uczniowie, posługujący się językiem angielskim w stopniu komunikatywnym oraz wyróżniający się oceną bardzo dobrą na półrocze z języka angielskiego, mają możliwość wyjazdu do holenderskiego liceum w Tilburgu w celu przeprowadzania badań z zakresu tematu wybranego wspólnie z nauczycielem anglistą.

Klasy o profilu teatralnym uczestniczą w projekcie "Teatralniak" we współpracy z Teatrem Dramatycznym w Białymstoku. We wrześniu 2009 r. liceum przystąpiło do projektu "Informatyka+". W projekcie biorą udział wszyscy uczniowie liceum. Jest to ponadregionalny projekt edukacyjny z zakresu informatyki i technologii informacyjno-komunikacyjnych.

0d 2007 VI LO prowadzi międzynarodową wymianę ze szkołą Zafit w Izraelu (kibutz Kfar Menachem). Międzynarodowa wymiana szkolna jest jedną z najbardziej efektywnych form kształcenia młodego człowieka. Podczas spotkań w naszej szkole izraelscy uczniowie prowadzą wykłady i dyskusje w języku angielskim na temat kultury Izraela, izraelskiego systemu polityczno-społecznego i edukacyjnego.

Podczas pobytu w szkole Zafit młodzież naszej szkoły jest zobowiązana do prowadzenia wykładów na temat Polski, polskiej kultury, a także systemów: politycznego, społecznego i edukacyjnego, co jest możliwością promocji naszego kraju i regionu. Multimedialne prezentacje przygotowywane przez uczniów VI LO zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Od 2006 roku VI Liceum Ogólnokształcące bierze udział w projekcie PEACE - lekcja tolerancji, który w 2009 roku zmienił nazwę na PEACE – cross-cultural understanding i na stałe wpisał się w działania naszej szkoły. Projekt PEACE jest innowacyjnym elementem procesu edukacyjnego, atrakcyjną i praktyczną formą pogłębienia wiedzy na temat innych krajów jak i kształtowania kompetencji językowych ucznia, sprawdzenia i doskonalenia umiejętności językowych (warsztaty i wykłady odbywają się w języku angielskim).

Uczniowie naszej szkoły biorą także udział w projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to projekt, który powstał z myślą o edukacji filmowej młodych widzów. Obecnie jest realizowany w kinach studyjnych i lokalnych w całej Polsce.

W okresie od września 2013 do czerwca 2015 VI Liceum Ogólnokształcące im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku realizuje partnerski, międzynarodowy projekt "Europe Through Our Eyes" w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” Comenius. Projekt „Europe Through Our Eyes” idealnie wpisuje się w misję naszych szkół – naukę tolerancji i zrozumienia dla innych kultur i narodowości. Uczniowie rozwiną świadomość zarówno własnej, jak i wspólnej europejskiej tożsamości. Udział w tym projekcie przyczyni się także do podniesienia umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie