Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Nasze ulubione książeczki

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2311 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie



Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.



 

Zachęcam zainteresowanych do przeczytania tego scenariusza.
Zachęcam zainteresowanych do przeczytania tego scenariusza.
Scenariusz zajęcia w grupie 5-6-letniej

Scenariusz zajęcia w grupie 5-6-letniej
Data: 19.V.2004r.
Temat: „Nasze ulubione książeczki” – rebusy fonetyczne. Uzupełnianie
schematów tytułów książek literami z rozsypanki literowej.
Cel ogólne: – doskonalenie umiejętności czytania
– utrwalenie znajomości liter
– wdrożenie dzieci do uważnego słuchania utworu
Cel operacyjne: – 5l – potrafi prawidłowo ocenić zachowanie bohatera z
teatrzyku
– 5l – wie jak rozwiązać rebusy fonetyczne
– 5-6l – potrafi wyróżnić głoskę w nagłosie
– 6l – umie uzupełnić schematy brakującymi literami
– 6l – umie przeczytać tytuły książek
Metody: – słowna(instrukcja słowna)
– oglądowa(obserwacja, pokaz)
– zadań stawianych do wykonania
Formy: – indywidualna
– zbiorowa
Środki dydaktyczne: – kukiełki do teatrzyku
– schematy tytułów
– alfabet ruchomy
– obrazki
– tekst opowiadania

Przebieg zajęcia:

1. Powitanie „Nazywam się i lubię …”
2. „Zniszczona książka” – teatrzyk kukiełkowy wg I. Salach. Ocena
zachowania się Jacka. Przypomnienie zasad prawidłowego korzystania
z książek.
3. „Nasze ulubione utwory” – rebusy fonetyczne. Na tablicy umieszczone
są schematy tytułów, w których napisane są tylko samogłoski. Pod
każdym schematem umieszczone są obrazki. 5-latki nazywają obrazki,
wyodrębniają głoskę w nagłosie. 6-latki wybierają odpowiednią literę.
Dziecko uzupełnia schemat odpowiednimi literami tak, aby powstał
tytuł znanego dziecku utworu:
(obrazki – lis, koza, most, tygrys, waga).
_ o _ o _ o _ y _ a („Lokomotywa”)
(obrazki – kapusta, pociąg, cebula, ser, zebra, kura)
_ o _ _ i u _ _ e _ („Kopciuszek”)
(obrazki – noc, sanki, torba, rower, garnek, nożyczki)
_ a _ _ _ a _ a _ i e („Na straganie”)
Policz ile jest samogłosek (5-latki).
Policz ile jest wszystkich liter w wyrazie. Przeczytaj tytuł (6-latki)
4. „Kolorowe piłki” – zabawa ruchowa z elementem podskoku.
5. Praca z książką – „Poznajemy - rysujemy” cz. II s. 37 – dopasowanie
postaci bajkowych do znanych książek. (6-latki)
5-latki – praca z książką – dorysowywanie drugiej połowy ciała postaci
z ulubionej bajki.
6. Zaśpiewanie piosenki pt. „Książeczka”
7. Podsumowanie – rozdanie nagród za dobrze wykonaną pracę (obrazek
postaci z ulubionej bajki).




opracowała: mgr Grażyna Burda

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.




www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie




Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie