Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Ewaluacja szkolnego programu wychowawczegoPlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.


 

(...)

Celem niniejszej pracy jest opracowanie i przedstawienie narzędzi do przeprowadzenia ewaluacji szkolnego programu wychowawczego w Gimnazjum w Łoniowie, w którym pracuję od początku wdrożenia reformy oświaty. Samo zagadnienie jest niezwykle trudne i złożone, gdyż mało jest dotychczas wypracowanych, standardowych i uniwersalnych dla każdej szkoły, metod i sposobów mierzenia jakości pracy szkoły w sferze wychowawczej. Samo gimnazjum jest przecież nowym szczeblem edukacyjnym w naszym kraju.

Zakończył się pierwszy trzyletni cykl kształcenia i wychowania pierwszej grupy absolwentów gimnazjum, a więc rodzi się potrzeba dokonania oceny w sensie celowości, kierunkowości działań wychowawczych szkoły, wskazania słabych i mocnych stron pracy wychowawczej szkoły, dostrzeżenia barier i zagrożeń dla prawidłowego wychowywania młodzieży.

Zawód nauczyciela wymaga świadomości i odpowiedzialności za to co dzieje się w szkole i klasie. Wymóg większej odpowiedzialności formułowany przez władze oświatowe i społeczeństwo (rodzice, samorząd lokalny) zaowocował tym, że szkoły muszą częściej analizować swoje cele edukacyjne, praktykę i własne osiągnięcia. W nowoczesnych szkołach- takimi właśnie muszą być nasze gimnazja- nauczyciele włączani są jako koordynatorzy przy rozwijaniu programów nauczania i wychowania.

Elementem niezbędnym tego procesu jest właśnie ewaluacja. Dane muszą być zbierane w sposób systematyczny, aby posiadać informacje potrzebne do wspomagania procesów decyzyjnych w dziedzinie doskonalenia programów nauczania i wychowania.

(...)

Kazimierz Marcinkowski
Publiczne Gimnazjum w Łoniowie

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie do wykorzystania na lekcjach -> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie