Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Kompozycja monochromatyczna pasowa

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2479 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie



Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.



 

 
Konspekt zajęć z plastyki

Temat: Kompozycja monochromatyczna pasowa z wykorzystaniem farb plakatowych.

Cel ogólny: Poznawanie sposobów rozjaśniania i przyciemniania kolorów ( walor malarski) .

Cele operacyjne
Uczeń potrafi:

  • współpracuje z nauczycielem i wykonuje polecenia
  • poprawnie nazywa kolory podstawowe
  • prawidłowo posługuje się pędzlem
  • prawidłowo nakłada farbę na pędzel
Uczeń rozumie:
  • sposoby rozjaśniania kolorów poprzez dodanie białej farby lub wody
Uczeń zapamięta:
  • barwy zimne i ciepłe , nastrój muzyki smutnej i wesołej
Metody :
  • słowne: instrukcje , rozmowa kierowana
  • oglądowe: pokaz , obserwacja uczestnicząca praktycznego działania ,wzmocnień pozytywnych
Zasady: indywidualizacji wymagań , doboru środków , tempa pracy dziecka , gruntownej jego znajomości , dostosowania wymagań do możliwości dziecka .

Forma pracy : indywidualna

Środki dydaktyczne: magnetofon , kaseta z utworami instrumentalnymi , farby plakatowe , kolorowe kartoniki , pędzle , kartony białe , pędzle płaskie , podkładki na stół , ilustracje , reprodukcje obrazów.

Czas zajęć : 3godziny

Przebieg zajęć :
  1. Zajęcia wstępne:
    1. Powitanie.
    2. Zabawa przy muzyce pt.:"Skojarzenia "
      • słuchanie muzyki w różnej tonacji i rytmie i kojarzenie jej z nastrojem :
        1. tony niskie , rytm wolny – smutek
        2. tony wysokie , rytm szybki – radość
        3. wystukiwanie rytmu
        4. poruszanie się zgodnie z rytmem słyszanej muzyki ( wolno i ociążale ,szybko i lekko)
      • słuchanie muzyki i kojarzenie jej z kolorami
        1. tony niskie , rytm wolny- barwy smutne , zimne : dziecko wybiera kartoniki z kolorami zimnymi np.: czarny i szary , granat , niebieski , błękit itd.
        2. tony wysokie , rytm szybki-barwy wesołe , ciepłe: dziecko dobiera kartoniki z kolorami ciepłymi np. :czerwony , pomarańczowy , żółty itd.
  2. Zajęcia właściwe:
    1. Określanie nastroju w oparciu o barwy zawarte w ilustracjach i reprodukcjach obrazów.
    2. Układanie kolorowych kartoników według stopnia jasności
    3. Demonstrowanie przez nauczyciela sposobu rozjaśniania koloru wybranego przez dziecko poprzez :
      • dodanie bieli
      • rozcieńczanie wodą
    4. Samodzielna praca dziecka –kompozycja pasowa na małych kartonikach ( kolory ciepłe i zimne )
    5. Ekspozycja prac według temperatury barw i sposobu rozjaśniania
  3. Zajęcia końcowe
    1. Przypomnienie sposobów rozjaśniania barw
    2. Sprzątanie warsztatu pracy
    3. Pochwała za aktywność i zachowanie
    4. Pożegnanie.
    Prowadząca : Anna Lech

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.




www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie




Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie