Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Wieczór Andzrzejkowy nauczanie zintegrowane

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1153 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie



Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.



 

 WIECZÓR ANDRZEJKOWY

data 23 LISTOPADA 2004.

Temat:
Scenariusz imprezy Andrzejkowej
Opracowała: Wiktoria Trzak

Tradycją szkoły jest przygotowywanie przez wychowawców uczniów spotkania andrzejkowego. Nauczanie zintegrowane organizuje spotkania w swoich klasach oraz na korytarzu szkolnym. Uczniowie przygotowują poczęstunek, dekorują klasę i przeprowadzają niektóre wróżby. Na korytarzu szkolnym trwa zabawa przy muzyce magnetofonowej. Uczniowie wybierają najsympatyczniejszą koleżankę i najsympatyczniejszego kolegę w klasie, a na zwycięzców czekają nagrody. Tu również przeprowadzone są pozostałe wróżby.

Cel spotkania:
- integrowanie grupy klasowej oraz wszystkich uczniów nauczania zintegrowanego.
- wyrabianie właściwych postaw poprzez wspólne przeżywanie imprezy
klasowe i szkolne.

Scenariusz spotkania Andrzejkowego:

1.Uczniowie wszystkich klas spotykają się na korytarzu. Następuje oficjalne rozpoczęcie spotkania Andrzejkowego. Wychowawca wita uczniów zaprasza do wspólnej zabawy.

Wigilia św. Andrzeja, przypadająca 29 listopada, to tradycyjny wieczór wróżb. Wróżby andrzejkowe to właściwe połączenie dwóch tradycji. Noc w wigilie św. Andrzeja to czas na wróżby dla dziewcząt, które chcą się dowiedzieć, jak szybko wyjdą za mąż, jak będzie wyglądał ich wybranek i jak będzie miał na imię.
Chłopcy natomiast powinni sobie wróżyć w wigilię św. Katarzyny, czyli 24 listopada. Jednak katarzynki były mniej atrakcyjne od dziewczęcych andrzejek i z czasem uległy zapomnieniu. Obecnie oba obrzędy zostały połączone i są obchodzone jako andrzejki.

2. Gałązka wiśni na szczęście.
Uczniowie losują gałązki wiśni, zawieszają na nie swoje imię i nazwisko, wkładają do wody. Czyja gałązka pierwsza wypuście listki to temu przyniesie szczęście.

3. Lanie wosku.
Potrzebny jest do tego prawdziwy wosk (można kupić woskowe świece) i klucz z dużym uszkiem. Trzeba poczekać, aż wosk zastygnie na wodzie. Wróżby odczytuje się patrząc na cień jaki rzuca na ścianę. Liczy się pierwsze skojarzenie! Jeśli wosk zastygnie w poszarpane, urywane kształty – oznacza to problemy, trudności, które trzeba będzie przezwyciężyć. Kształty harmonijne, owalne oznaczają szczęście w przyszłym roku. Pszczoły wytwarzające wosk to symbol pracowitości i obfitości, bogactwa, dobrobytu. Klucz to poznanie, droga do mądrości i sekretów przeznaczenia.

4. Przepowiednie imion sympatii.
Nauczyciel przygotowuje dwa serca z imionami dziewcząt chłopców. Na sercu wyciętym z papieru wpisuje się imiona. Serce trzeba odwrócić i nakłuć szpilką. Imię przyszłej sympatii to to, które przebiła szpilka. jeżeli szpilka trafiła w puste miejsce to znaczy, że na sympatie trzeba poczekać.

5. Kim zostanę w przyszłości.
Dzieci losują karteczki z różnymi zawodami. Kto jaki zawód wylosuję, tym będzie w przyszłości.

6. Wybieramy najsympatyczniejszą koleżankę i najsympatyczniejszego kolegę w klasie.
Dziewczynki i chłopcy stają w dwóch rzędach. Chłopcy odwracają się tyłem do dziewczynek, dziewczynek one podchodzą do sympatycznego kolegi i obdarowują go serduszkiem. Wygrywa ta osoba, która otrzyma ich najwięcej. Następuje zmiana ról, chłopcy obdarowują dziewczynki. Najsympatyczniejsi z klas tańczą walczyka w kółku utworzonym przez pozostałe dzieci.

7. Rzucanie butem za siebie.
Dzieci stojąc tyłem do drzwi kolejno rzucają swój but za siebie ponad głową. Jeśli but wpadnie tak, że jego czubek skierowany będzie do wyjścia - osoba rzucająca wyjdzie za mąż, ożeni się. Jeśli but zwrócony będzie do wnętrza – rzucający pozostanie w domu, wystanie bezżennym.

Wróżby były przerywane dźwiękami muzyki zapraszającymi do tańca.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.




www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie




Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie