Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Układ krwionośny człowieka

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3885 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie



Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.



 

 

KONSPEKT LEKCJI BIOLOGII Z ZASTOSOWANIEM TECHNOLOGII INFORMACYJNEJ


Temat: Układ krwionośny człowieka.

Zakres treści:
* budowa i fizjologia układu krwionośnego człowieka
budowa:krwiobiegi, serce, naczynia krwionośne
fizjologia: fazy skurczu serca, pomiar częstości skurczu serca, przepływ krwi
* wybrane choroby i higiena układu krwionośnego

Cele lekcji:
Wiadomości:
- zaznajomienie uczniów z budową i fizjologią układu krwionośnego człowieka
- omówienie najczęstszych chorób układu krwionośnego człowieka oraz sposobów zapobiegania im
Umiejętności:
- umiejętność wskazania elementów układu krwionośnego człowieka znajomość zasad fizjologii układu krwionośnego
- znajomość częstych chorób układu krwionośnego oraz czynników zwiększających ryzyko zachorowania
Postawy:
- wdrażanie do samokształcenia
- wdrażanie do higienicznego trybu życia

Typ lekcji: zapoznanie z nowym materiałem

Metody: pogadanka, praca z komputerem (pokaz - www.knot.internedsl.pl/prezentacja/ i Internet), foliogramy

Środki dydaktyczne: komputer, folie, dyskietki

Tok lekcji:

I.
Ogniwo lekcji
Sprawy organizacyjno –porządkowe
Nawiązanie do tematu lekcji, zapoznanie uczniów z tematem oraz zasadniczymi celami.
Czynności nauczyciela
Wprowadzenie do nowego tematu
Sprawdzenie obecności uczniów.
Przypomnienie przepisów BHP obowiązujących w pracowniach komputerowych.

Czynności ucznia
Uczniowie zapisują temat lekcji.

II.
Ogniwo lekcji
Opracowanie nowego tematu

Czynności nauczyciela
Aby poznać budowę i fizjologię układu krwionośnego człowieka nauczyciel przedstawia i omawia przygotowany przez siebie pokaz (www.knot.internedsl.pl/prezentacja/). Pokaz ten zawiera podstawowe punkty dotyczące lekcji:
- krwiobiegi
- serce
- naczynia krwionośne (tętnice, żyły i naczynia włosowate)
- choroby układu krwionośnego
Poza tekstem w pokazie zawarte zostały rysunki obrazujące poszczególne zagadnienia.
Nauczyciel pomaga uczniom przy sporządzaniu notatki.
Aby zrealizować punkt dotyczący chorób i higieny układu krwionośnego człowieka nauczyciel prosi uczniów o wyszukanie w Internecie najczęstszych chorób, ich objawów i metod zapobiegania.

Czynności ucznia
Podczas pokazu uczniowie uzupełniają przygotowaną przez nauczyciela notatkę (foliogram). Uczniowie korzystając z Internetu wyszukują zagadnienia wskazane przez nauczyciela. Pogadanka.
Notatka sukcesywna.

III.
Ogniwo lekcji
Rekapitulacja

Czynności nauczyciela
Nauczyciel wspólnie z uczniami powtarza zagadnienia z odbytej lekcji. Następnie prosi uczniów o rozwiązanie testu dotyczącego tych zagadnień.

Czynności ucznia
W ramach podsumowania uczniowie rozwiązują test przygotowany przez nauczyciela

Monika Karolczak

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.




www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie




Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie