Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Scenariusz obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej Nr 2 w Słupsku

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3351 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie



Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.



 

 ORGANIZATOR: Samorząd Uczniowski
TERMIN: 14.10. 2003r.
MIEJSCE: sala gimnastyczna SP2 w Słupsku
OPIEKUNOWIE: Ewa Szuchyta
Hanna Krupko
IMPREZA ODBYWA SIĘ CYKLICZNIE W NASZEJ SZKOLE – OD 5 LAT.
CELE:

  • okazywanie szacunku dla trudnej i odpowiedzialnej pracy nauczyciela,
  • kształcenie właściwego stosunku i odnoszenia się do pracowników szkoły,
  • rozbudzanie zainteresowań pracą nauczyciela – wychowawcy,
  • prezentacja i promocja dokonań artystycznych dzieci.
ORGANIZACJA UROCZYSTOŚCI:
  1. Zorganizowanie akademii szkolnej dla nauczycieli i pracowników szkoły.
  2. Występ „szkolnych raperów” połączony z pokazem mody szkolnej.
  3. Uroczyste wręczenie laurki / specjalnie przygotowanej na tę okazję / nauczycielom i pracownikom szkoły.
  4. Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Plastycznego pn. „ Karykatura nauczyciela i pracownika szkoły”.
OPIS REALIZACJI:
     Propozycja tego nietypowego przedsięwzięcia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, została potraktowana w sposób twórczy, z dużą dozą fantazji i humoru.
  1. Samorząd Uczniowski przygotował laurki dla nauczycieli i pracowników szkoły.
  2. Uczniowie klas IV – VI na lekcjach sztuki przygotowali stroje z wybranych epok historycznych i krótkie wierszyki o swoich wychowawcach oraz zespołach klasowych. Nauczyli się je wykonywać w rytmie muzyki „rap”.
  3. Dekorację sali gimnastycznej tworzą prace uczniów przygotowane na Szkolny Konkurs Plastyczny pn. „ Karykatura nauczyciela i pracownika szkoły”. Wśród prac zostało umieszczone hasło przewodnie:

    „ ABY INNYCH ZAPALAĆ, TRZEBA SAMEMU PŁONĄĆ”

         Na środku sali została zbudowana z parawanów, długich listew i kotar oraz podestów – scena z „wybiegiem dla uczniów / modeli, prezentujących kreacje mody szkolnej. Z lewej strony sceny znajduje się stolik dla prezenterów mody. Natomiast z prawej strony sceny stoi rozpięty parasol ogrodowy i stół, a na nim i poniżej stoją wazony z kolorowymi balonami na drucikach, do których przypięte zostały laurki dla zaproszonych gości. Całość dopełniają kwiaty ustawione wzdłuż wybiegu. Niezbędnym elementem scenografii są światła dyskotekowe i lampki choinkowe, które wprowadzają wesoły nastrój.
SCENA I
Powitanie gości przybyłych na szkolną uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej przez przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego.

SCENA II
Występ „ szkolnych raperów”, którzy w rytmie muzyki „rap” prezentują swoich wychowawców i zespoły klasowe. Całość ich występu stanowi humorystyczny przegląd życia w szkole.

SCENA III
Otwarcie pokazu mody szkolnej, począwszy od prehistorii aż do współczesności:
  • MODA EPOKI KAMIENIA ŁUPANEGO:
    uczeń i nauczyciel ubrani są w naturalne skóry, na głowach peruki z konopii, buty ze skór króliczych. Nauczyciel trzyma w ręku maczugę, uczeń pałkę, dzidę lub oszczep.
  • MODA STAROŻYTNEGO EGIPTU:
    nauczyciel ubrany jest w biały podkoszulek, wokół bioder ma udrapowaną krótką przepaskę z białego płótna , złote sandały z rzemyków i złotą przepaskę na czole. Uczeń ubrany jest podobnie, ale nie ma podkoszulka. W ręku trzyma zwój papirusowy i trzcinkę.
  • MODA CESARSTWA RZYMSKIEGO:
    nauczyciel w rozciągniętym kolorowym podkoszulku i narzuconym na ramię prześcieradle, w sandałach z jasnej skórki, w ręku trzyma rózge z wikliny. Uczeń jest w długim, sięgającym kolan podkoszulku i sandałach.
  • MODA EPOKI ŚREDNIOWIECZA:
    na wybieg wychodzą: ksiądz, dziecko chłopskie i żak. Ksiądz w sutannie i birecie, z księgą na łańcuchu zapiętym na kłódkę i z dyscyplinką skórzaną w ręku. Dziecko w worku lnianym i na boso. W ręku trzyma deskę i kredę. Natomiast żak występuje w bluzie z kapturem, krótkiej pelerynce, w getrach i ciżemkach.
  • MODA PRZEŁOMU XIX I XX WIEKU:
    na wybieg wychodzą nauczyciel i dama klasowa. Nauczyciel występuje w obszernej, czarnej pelerynie, w cylindrze i lakierkach. Pod szyją ma kokardę spiętą broszką. Dama klasowa występuje w skromnej, beżowej sukni z białym kołnierzykiem spiętym klamrą, w butach do pół łydki, w śmiesznym kapeluszu, w ręku trzyma binokle.
  • MODA POWOJENNEJ POLSKI:
    na scenę wychodzą: uczeń w stylonowej, niebieskiej bluzie i w czapce z daszkiem oraz uczennica w fartuszku z falbankami i berecie. Oboje mają białe kołnierzyki i stare tornistry. Nauczycielka w bistrowej i bardzo jaskrawej sukni z wdziankiem, w peruce, lakierkach, z torebką na łańcuszku. Nauczyciel wychodzi w znoszonym prochowcu, kapeluszu oraz z bardzo zniszczoną teczką.
  • MODA WSPÓŁCZESNA – WZOROWY I PRZECIĘTNY UCZEŃ
    na scenę wchodzą uczniowie: wzorowy uczeń w dżinsach porozcinanych na kolanach, podkoszulku i narzuconej na ramiona spranej bluzie, kolczyk w uchu, włosy na kształt koguciego grzebienia. Uczeń przeciętny jest ubrany elegancko, biała koszula, kamizelka, spodnie na tzw. kancik.

Podczas prezentacji kolejnych strojów następuje dowcipny komentarz prowadzących pokaz.

SCENA IV
Po zakończonym pokazie mody, wszyscy występujący uczniowie, podchodzą do zaproszonych gości i wręczają im balony z laurkami.

SCENA V
Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego odczytuje werdykt komisji konkursowej, oceniającej prace uczniów klas IV – VI w Szkolnym Konkursie Plastycznym pn. „ Karykatura nauczyciela i pracownika szkoły”. Następuje wręczenie nagród laureatom konkursu przez dyrekcję szkoły i opiekunów SU.

SCENA VI
Przewodnicząca SU, w imieniu całej społeczności uczniowskiej, składa życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły z okazji ich święta oraz dziękuje wszystkim za udział w szkolnej uroczystości.

Opracowały: Ewa Szuchyta i Hanna Krupko

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.




www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie




Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie