Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół

im. Rodu Działyńskich w Bratianie

Bratian, ul. Szkolna 2, 13-300 Nowe Miasto Lubawskie
tel. (56) 472-19-25
www:   http://www.zsbratian.edupage.org
e-mail:   szkolabratian@onet.pl
 

SZKOŁA PODSTAWOWA

- wykwalifikowana kadra
- miła atmosfera
- wyjazdy na wycieczki
- koła zainteresowań

GIMNAZJUM

- języki obce
- dobre przygotowanie do dalszej edukacji
- bogata oferta dydaktyczna
- dobra baza dydaktyczna
- zajęcia pozalekcyjne
- wycieczki, wydarzenia, obchody
- wiele atrakcyjnych zajęć sportowych

O szkole

Budynek szkolny w Bratianie został zbudowany na przełomie XIX i XX wieku. Pod względem architektonicznym szkoła nie zmieniła się po dzień dzisiejszy. Prawdziwie rewolucyjne zmiany zaszły dopiero pod koniec XX wieku.

W listopadzie 2000 roku ruszyły prace przy budowie nowych budynków, tak aby odnosić wrażenie pełnej harmonii stylistycznej. Po ukończeniu prac Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich jest jedną z najnowocześniejszych placówek w naszym regionie.

Działalność szkoły

Nasza placówka gwarantuje Państwu kompleksową opiekę i edukację każdego ucznia, stosownie do jego wieku i indywidualnych predyspozycji. Dokładamy wysiłków, aby przyjazna atmosfera w naszej szkole sprzyjała współpracy, pozwalała uczniom czuć się bezpiecznie, rozwijać zdolności i umiejętności.

Wykwalifikowana kadra zapewnia wysoki poziom zajęć dydaktycznych, oferujemy różnorodne formy pracy z dziećmi i szeroki zakres działań pozalekcyjnych.

W naszej szkole szanujemy prawa dziecka i prawa ucznia, ucząc równocześnie szacunku wobec praw innych ludzi. Absolwent naszej szkoły zachowuje postawy obywatelskie i prospołeczne. Jest tolerancyjny, rozumiejąc odmienność jako coś normalnego i pożądanego. Doskonale funkcjonuje w swoim otoczeniu, jest aktywny i chętnie uprawia sport, jest rozważny i zna zagrożenia występujące w jego środowisku, jest ciekawy świata i sam chętnie gromadzi wiadomości, jest prawy i rozróżnia złe i dobre uczynki, jest otwarty i wykorzystuje możliwości, jakie stwarza mu dom i szkoła.

Aktywności dodatkowe

W trosce o urozmaicenie edukacji uczniów, organizujemy różnego rodzaju okazjonalne wydarzenia i obchody, w czym chętnie pomagają nam nasi wychowankowie. Dzieci biorą udział w konkursach i zawodach różnego szczebla, w których odnoszą sukcesy, przynoszące dumę szkole i rodzicom. Dzieci angażują się w różnego rodzaju akcje pomocy i wolontariatu. Nasi uczniowie jeżdżą na atrakcyjne wycieczki na terenie całej Polski, między innymi do Torunia, Olsztyna, nad morze, do aquaparków, a nawet za granicę - byliśmy już we Lwowie.

W naszej szkole organizowane są też festyny charytatywne, odbywa się wiele akcji proekologicznych. Członkowie ekozespołów Gimnazjum tworzyli plakaty i postery związane tematycznie z kampanią "Nie trujcie" oraz wykonywali gazetki ścienne na temat bioróżnorodności czy odnawialnych i konwencjonalnych źródeł energii. W naszej placówce działają "Ekozespoły".

Biblioteka i czytelnia

Biblioteka gromadzi i udostępnia:
  • literaturę popularnonaukową ze wszystkich dziedzin wiedzy
  • literaturę piękną dla dzieci, młodzieży i Dorosłych
  • źródła informacji bezpośredniej (wzbogacone o nowe pozycje)
  • podręczniki szkolne i ich opracowania
  • regionalne mapy i wszelkie dokumenty życia społecznego
  • publikacje naukowe, fachowe
  • materiały dotyczące zagadnień: zdrowia, kulinariów, religioznawstwa, pedagogiki, psychologii, socjologii, historii i innych

W czytelni posiadamy 5 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu. Organizujemy zajęcia komputerowe. Udzielamy porady przy doborze literatury. Posiadamy także różnorodne czasopisma (m.in. "Młody Technik", "Dziewczyna", "Przyjaciółka", "Victor Junior", "Victor Gimnazjalista").


Serdecznie zapraszamy!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie