Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Akademia Sztuk Pięknych

im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi

ul. Wojska Polskiego 121, 91-726 Łódź
tel. (042) 254 75 98, fax. (042) 254 75 60
www:   http://www.asp.lodz.pl/pl/index.php
e-mail:   rektor@asp.lodz.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5529 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

Łódzka Akademia Sztuk Pięknych

Państwowa Wyższa Szkoła Sztuk Plastycznych w Łodzi, obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego, powołana została wiosną 1945 roku. Tworząc program, założyciele łódzkiej uczelni szukali inspiracji w artystycznym i dydaktycznym dorobku Bauhausu i doświadczeniach pedagogicznych Kazimierza Malewicza. W 1987 roku, przyjmując imię Władysława Strzemińskiego, jako swego patrona, uczelnia wpisała również w swój program kontynuację jego idei, kontynuację twórczą, ewolucyjną, wiążącą tradycję ze współczesnością.



WYDZIAŁY I KIERUNKI STUDIÓW

Wydział Tkaniny i Ubioru

Kierunek: wzornictwo, specjalności:

  • projektowanie tkaniny
  • projektowanie ubioru
  • projektowanie biżuterii

KATEDRY

Katedra Kształcenia Ogólnoplastycznego

Katedra Kształcenia Ogólnoplastycznego jest podstawowym ogniwem dydaktycznym na Wydziale, umożliwiającym realizację celów poznawczych w zakresie kształcenia wszechstronnego (malarstwo, rysunek, kompozycja, rzeźba, grafika warsztatowa, fotografia, technologia malarstwa)

Katedra Druku na Tkaninie

Katedra Druku spełnia swoje zadania włączając się w ogólną strukturę i cele dydaktyczne. Jako żywy organizm podlega uzasadnionej ewolucji, kształtując program dydaktyczny zgodnie ze zmieniającymi się warunkami rozwoju sztuki.



Katedra Biżuterii

Katedra Tkaniny

Wielowątkowy program dydaktyczny poszczególnych pracowni projektowych gwarantuje studentowi rozwijanie wrodzonej wrażliwości plastycznej i wykorzystywanie wiedzy nabytej w pracowniach Katedry Ogólnoplastycznej, pozwala na rozbudzanie kreatywności i kształtowanie artystycznej strony osobowości projektanta.

Katedra Ubioru

Podstawową zasadą w dydaktyce Katedry jest stwarzanie warunków do czynnego studiowania, głównie poprzez problemowe ujmowanie zadań stawianych studentom. Pozwala to na wykształcenie u nich umiejętności "uczenia się" zamiast stereotypowego "nauczania". W ten sposób dąży się do ukształtowania odpowiedniej twórczej i aktywnej osobowości.

Warsztaty Realizacyjne:

  • krawiecki
  • nakryć głowy
  • obuwia i galanterii skórzanej
  • dziewiarski

Wydział Grafiki i Malarstwa

Kierunek: Grafika i Malarstwo, specjalności:

  • malarstwo
  • projektowanie graficzne
  • grafika warsztatowa
  • multimedia i techniki przetwarzania obrazu

KATEDRY

Katedra Malarstwa, Rysunku i Rzeźby

Katedra Malarstwa, Rysunku i Rzeźby pełni na Wydziale funkcję dwojakiego rodzaju. Podstawową funkcją Katedry jest wszechstronne przygotowanie studentów do podjęcia twórczości artystycznej w zakresie plastyki w szerokim znaczeniu.

Katedra Projektowania Graficznego

Zasadniczym zadaniem Katedry jest kształcenie specjalistów w dziedzinie projektowania książki, prasy, opakowań, informacji wizualnej, identyfikacji, fotografii reklamowej i grafiki reklamowej.

Katedra Grafiki Warsztatowej

Studia w Katedrze przygotowują do podejmowania różnorodnych zadań w realizacji których nie­zbędne jest swobodne operowanie warsztatem. Absolwenci powinni posiadać rzetelną znajo­mość problematyki sztuk graficznych (historyczny rozwój technik graficznych, różnorodne warsztaty i technologie i ich możliwe relacje) oraz pogłębioną wiedzę humanistyczną.

Katedra Multimediów

Wydział Form Przemysłowych

KATEDRY

Katedra Kształcenia Ogólnoplastycznego

Celem Katedry Kształcenia Ogólnoplastycznego jest pobudzanie wrażliwości, stymulowanie procesów twórczych oraz sterowanie procesem nauczania ukierunkowanym na zdobywanie wiedzy i zdolności niezbędnych w projektowaniu form przemysłowych.

Katedra Projektowania

Głównym zadaniem katedry jest wykształcenie specjalistów odpowiedzialnych za wygląd i walory użytkowe produktów wykonywanych metodami przemysłowymi zdolnych do podejmowania trafnych decyzji w warunkach wolnego rynku. Również istotny element stanowi zdolność współpracy projektanta z kadrą inżynieryjno-techniczną.


Zakład Ergonomii i Podstaw Nauczania

Zakład Ergonomii i Podstaw Nauczania zajmuje się nauczaniem i częściowym kształceniem kierunkowym w zakresie projektowania form przemysłowych. Zakres programowy dydaktyki Zakładu wynika z istoty samego wzornictwa przemysłowego. W swoich założeniach odpowiada kształtowaniu całego materialnego otoczenia człowieka zgodnie z tendencjami szeroko rozumianego rozwoju kultury i sztuki, rozwoju techniki oraz postępowi wiedzy w zakresie nauk o człowieku, przy czym celem nadrzędnym jest zaspokajanie ludzkich potrzeb.

Modelarnia

REKRUTACJA

Informacje ogólne dla kandydatów na studia

Warunki i tryb rekrutacji na studia - Uchwała Senatu ASP

Zarządzenie Rektora dotyczące podejdmowania i odbywania studiów przez cudzoziemców

Dokumenty dla kandydatów na studia

PATRON

Początek historii Uczelni jest nierozerwalnie związany z postacią Władysława Strzemińskiego (1893-1952), wybitnego artysty, teoretyka i pedagoga PWSSP w latach 1945 - 1950. jego sztuka, koncepcja dydaktyczna, a przede wszystkim śmiałość i nowatorstwo myśli określiły ówczesny charakter szkoły. W późniejszych latach zaistniały różne, często kontrowersyjne koncepcje interpretacji założeń Mistrza.

Badania dowiodły dobitnie, że Władysław Strzemiński swoją oryginalną, odrębną twórczością oraz nową unikalną myślą teoretyczną na trwałe i w sposób znaczący wpisał się w światową sztukę XX wieku. Jako malarz został uznany za jednego z najbardziej oryginalnych przedstawicieli nurtu konstruktywistycznego. Jest twórcą unizmu; był badaczem zjawiska powidoku i twórcą obrazów solarystycznych.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>




Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie