Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 06 lipca 2023 » Dlaczego szkoła policealna ...

Dlaczego szkoła policealna może być lepsza od tradycyjnych studiów?



Tradycyjne studia czy jednak szkoła policealna? Co lepiej sprawdzi się w naszym wypadku? Czy na pewno tytuł magistra daje nam lepszy start w karierę zawodową? Jeśli wciąż mamy wątpliwości w tym temacie, rozważmy kilka argumentów przemawiających za wyborem szkoły policealnej.

Artykuł Sponsorowany


Czy warto iść na studia?

Obraz studiów na przestrzeni ostatnich lat mocno się zmienił. Obecnie to właśnie szkoły policealne uważa się za dobrą możliwość podniesienia swoich kwalifikacji czy uzupełnienia swojego wykształcenia. Studia natomiast często okazują się zwyczajnie niepraktyczne lub niedające nam żadnych konkretnych umiejętności.

Wyższość szkoły policealnej nad studiami

Przeanalizujmy sobie teraz, dlaczego szkoły policealne można uznać za lepszy wybór niż uczelnie wyższe.

  1. Tańsza nauka. Studia zaoczne czy wieczorowe wiążą się z opłaceniem wysokiego czesnego, na które nie wszystkich nas stać. Nawet jeśli wybraliśmy studia w trybie dziennym, nauka trwa od poniedziałku do piątku, co oznacza, że nie mamy możliwości podjąć w tym czasie pracy na cały etat. Natomiast edukacja w szkołach policealnych najczęściej jest darmowa, a zjazdy odbywają się np. w co drugi weekend. Słuchacze mogą więc z łatwością pogodzić podnoszenie swoich kwalifikacji z innymi obowiązkami zawodowymi bez uszczerbku na domowym budżecie.
  2. Nauka w szkole policealnej skoncentrowana jest na nabywaniu praktycznych umiejętności i gruntownym przygotowaniu do zawodu. Podstawa programowa żadnych studiów nam tego nie gwarantuje – studenci mogą jedynie zorganizować sobie praktyki w trakcie wakacji lub doszkalać się na własną rękę. Tymczasem słuchacze szkół policealnych od razu zdobywają wiedzę i mają możliwość ją wykorzystać w warunkach symulujących te prawdziwe.
  3. Kolejną przewagą nauki w szkole policealnej jest czas jej trwania. Niektóre kierunki kończą się już po dwóch semestrach, inne po 4. To nadal niewiele, jeśli porównamy je z co najmniej 3-letnim programem studiów. Jest to zachęcające zwłaszcza dla osób, które muszą pogodzić różne obowiązki np. rodzinne lub zawodowe – mają one w takim wypadku świadomość, że wzmożony wysiłek szybko się skończy.
  4. Kwalifikacje zdobyte w szkole policealnej są cenione przez obecnych pracodawców. Tego typu placówki bardzo dbają, by ich uczniowie mogli korzystać z wiedzy profesjonalnej kadry oraz najnowszych narzędzi. Pamiętajmy też, że nauka kończy się zazwyczaj egzaminem państwowym, a w ten sposób uzyskany dyplom jest wyznacznikiem solidności i wysokich kompetencji.

Wykształcenie a rynek pracy

Jeśli wciąż mamy dylemat, na jaki rodzaj edukacji się zdecydować, warto przeanalizować jakie oferty pracy pojawiają się w naszej okolicy. Przyglądając się im, najprawdopodobniej dojdziemy do wniosku, że nie ma już takiego zapotrzebowania na wykształcenie wyższe.

Obecnie podczas procesu rekrutacji sprawdza się przede wszystkim poziom wiedzy i praktycznych umiejętności. Nic dziwnego, że szkoły policealne, stają się tak popularne!

Szkoła Policealna GoWork

Zachodzi pytanie: którą z tak licznych szkół policealnych wybrać? W tym artykule polecamy zwłaszcza szkołę GoWork, o której więcej możemy przeczytać na stronie https://policealna.gowork.pl/.

Jej oddziały znajdziemy w Poznaniu, Wrocławiu, Lublinie, Katowicach, Krakowie i Białymstoku. Szkoła daje możliwość kształcenia na 112 różnych kierunkach! Warto się jej przyjrzeć nie tylko ze względu na profesjonalną kadrę, dobrze wyposażone pracownie, niskie lub wręcz zerowe czesne czy wysoką zdawalność egzaminów końcowych. Szkoły policealne GoWork dbają również bardzo o rozwój własny swoich uczniów. Co to oznacza?

Podczas sesji specjaliści uczą, jak napisać dobre CV i list motywacyjny, odgrywane są scenki sytuacyjne (np. rozmowy rekrutacyjne) i analizuje się rynek pracy. Ale to nie wszystko – szkoła posiada własny serwis pracy, o którym mogliśmy już usłyszeć przy innych okazjach. Znajdziemy tu ponad 9 tysięcy ofert z różnych branży. Regularnie śledząc nowe ogłoszenia, z pewnością znajdziemy spełniające nasze oczekiwania stanowisko pracy lub płatne praktyki.





Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie