Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Sprawozdanie dyrektora szkoły

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 8203 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie



Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.



 

Przykładowy początek sprawozdania- jest w nim wiele do zmienienia. Sprawozdanie z ostatnich lat pracy obejmujące w szczególności charakterystykę i rozwój kierowanej szkoły
z uwzględnieniem wyników mierzenia jakości pracy szkoły oraz programu rozwoju szkoły.

Sprawozdanie z ostatnich lat pracy  obejmujące w szczególności charakterystykę
i rozwój kierowanej szkoły z uwzględnieniem wyników mierzenia jakości pracy szkoły
oraz programu rozwoju szkoły.

Charakterystyka szkoły

Szkoła w .............. jest sześcioletnią szkołą podstawową. Mieści się w piętrowym budynku nowym i połączonym z nim parterowym budynku starym.
Organem prowadzącym jest Gmina .... Obsługę finansowo-kadrową prowadzi Zespół Oświatowy Szkół w ..., powołany dla wszystkich podległych placówek w gminie.
Obwód szkoły obejmuje miejscowości ...... Przy szkole nie funkcjonuje oddział zerowy. Uczniowie dochodzą do szkoły z odległości do 3 km.

Baza lokalowa szkoły składa się 7 sal lekcyjnych w tym pracownia komputerowa z 10 stanowiskami komputerowymi (na jeden komputer w szkole przypada 10 uczniów), salka przystosowana do ćwiczeń gimnastycznych, gabinet higieny szkolnej, biblioteka, pokój na-uczycielski, gabinet dyrektora, jadalnia.
Przy szkole jest boisko sportowe do piłki ręcznej i do kosza. W szkole brak jest jednej sali lekcyjnej, sali gimnastycznej, szatni dla poszczególnych klas, oraz pomieszczeń socjalnych dla pracowników obsługi.
Ogółem w szkole uczy się obecnie 101 uczniów w 6 oddziałach jednociągowych.
Wszyscy uczniowie w szkole są z jej obwodu i realizują obowiązek szkolny. Nauczaniem indywidualnym objęty jest jeden uczeń (upośledzenie w stopniu głębokim). Językiem obcym obowiązkowym jest język niemiecki w klasie V i VI i wchodzący język angielski w klasie IV.
Dodatkowo jest język angielski w klasie II, III, V, VI. Dodatkowymi za-jęciami są także: gimnastyka korekcyjno w kl.I-III, zajęcia wyrównawcze w kl. I-IV.

W szkole funkcjonuje stołówka szkolna, w której są wydawane gorące posiłki dla uczniów. Na potrzeby wychowania fizycznego zaadaptowano przestronny korytarz szkolny oraz małą salę do ćwiczeń. Szkoła posiada utwardzone, trawiaste boiska, bieżnię i skocznię.
Dobrze zorganizowana i wyposażona jest szkolna biblioteka, która umożliwia uczniom korzystanie na miejscu z różnych słowników, encyklopedii i czasopism. Jest dostępna dla uczniów w godzinach nauki szkolnej.
W pomieszczeniu kancelarii jest dostępna kserokopiarka, z której korzystają nie tylko nauczyciele, uczniowie, a także często i rodzice. Zajęcia szkolne odbywają się na jedną zmianę.
W latach 2002/2003, 2003/2004 zadania dydaktyczne, wycho-wawcze, opiekuńcze realizowane były w oparciu o podstawę programową, szkolny zestaw programów nauczania, plan wychowawczy i statut szkoły.
Bardzo duży wpływ na poziom nauczania mają wysokie kwalifikacje zawodowe uczących i ich ciągłe doskonalenie zawodowe.

Pełniąc funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej w ..... od samego początku duży nacisk położyłem na poprawę warunków pracy i nauki.
Wdrożyłem w życie działania mające na celu unowocześnienie bazy szkolnej i zrównanie jej z zakładanymi standardami nowoczesnej szkoły.
W celu nabycia i pogłębienie wiedzy w zakresie prawnych aspektów funkcjonowania oświaty, zarządzania finansami, zagadnień doty-czących socjologii oraz zastosowania informatyki w zarządzaniu oświa-tą w 2001 roku rozpoczęłem naukę na kursie kwalifikacyjnym dla oświatowej kadry kierowniczej w Podkarpackim Ośrodku Doskonale-nia Nauczycieli.

Kadra Pedagogiczna

W szkole pracuje 16 nauczycieli. Dziewięciu nauczycieli zatrudnionych w pełnym wymiarze godzin, z tego 3 uzupełnia etat w szkole sąsiedniej oraz czworo w niepełnym wymiarze godzin. Wyższe wykształcenie posiada 100 % kadry pedagogicznej, tylko jedna osoba ukończyła studia licencjackie i nadal się dokształca na studiach uzupełniających.
Obecnie w szkole pracuje dwóch nauczycieli stażystów, czterech nauczycieli kontraktowych, dwóch dyplomowanych, a pozostali to nauczyciele mianowani.
Część z nich realizuje zadania wynikające z reali-zacji planu rozwoju zawodowego na nauczyciela dyplomowanego. Zgodność nauczanych przedmiotów z wykształceniem kierunkowym wynosi 99 % (brak specjalisty do nauczania techniki). Nauczyciele dokształcający się korzystają z funduszu przeznaczonego na doskonalenie zawodowe.

Podnoszenie kwalifikacji zawodowych przez nauczycieli.

Bardzo istotnym zadaniem było opracowanie i wdrożenie programu, zmierzającego do podniesienia kwalifikacji zawodowych nauczycieli, doskonalenia warsztatu pracy, poszerzania wiedzy z zakresu dydaktyki, metodyki i wychowania oraz dostosowania ich do potrzeb i wymogów zreformowanej szkoły.
Równocześnie podjęto działania zmierzające do pozyskania nauczy-cieli z odpowiednim wykształceniem do pracy w naszej szkole. W chwili obecnej wszystkie przedmioty wiodące są nauczane przez nauczycieli z kwalifikacjami, bądź będącymi w trakcie zdobywania kwalifikacji dodatkowych (dotyczy nauczycieli niepełnozatrudnionych).
Nauczyciele poszerzają swoją wiedzę i zdobywają nowe wiado-mości i umiejętności poprzez udział w wewnątrzszkolnym systemie doskonalenia nauczycieli oraz poprzez zewnętrzny system doskonalenia nauczycieli. Troje nauczycieli posiada ukończone studia podyplomowe, a tym samym uprawniania do nauczania dwóch lub więcej przedmiotów.

Rozwój szkoły, organizacja i przebieg kształcenia, wychowanie i opieka.

Głównym celem szkoły jest jak najlepsze przygotowanie ucznia do życia i dalszej nauki. Realizacja tego zadania była możliwa dzięki właściwej pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. W tym celu tworzone były sytuacje pobudzające do twórczego myślenia, kształcące postawy otwartości, rozwoju samorządności oraz tworzące klimat wzajemnego zaufania.

Rozwój szkoły, organizacja i przebieg kształcenia, wychowanie i opieka.

Najlepszą okazją i zarazem najważniejszym sprawdzianem było dla mnie zbliżające się 350- lecie .....
Przygotowania do tych obchodów zaczęły się od zawiązania Komitetu obchodów w listopadzie 2000, w którym miałem zaszczyt reprezentować szkołę. Zobowiązałem się wykonać szereg zadań, które miały na celu organizację i przygotowanie tej uroczystości.
10 czerwca 2003 roku odbyły się uroczyste obchody JUBILEUSZ 350-LECIA ........ W ramach tych uroczystości naszej szkole zo-stało nadanie imię ........, żołnierza walk o wolną i niepodległą Polskę, rodaka .......... Spośród uczniów szkoły, nauczycieli, rodziców, rodzeństwa i towarzyszy broni Patrona, władz miasta ......... wybrana została delegacja, która wraz z zaproszonym gen. WP.........dokonała aktu odsłonięcia tablicy
poświęconej pamięci patrona szkoły. Ks. bp ........... dokonał uroczystego poświęcenia odsłoniętej tablicy. Następnie delegacje szkoły, urzędów i instytucji złożyły kwiaty pod tablicą.
W uroczystościach wzięło udział wielu znamienitych gości. Wśród za-proszonych obecni byli:
? .....................

Współpraca szkoły z instytucjami.

Szkoła współpracuje z instytucjami i organizacjami na terenie gminy i powiatu:
............................

Opracowanie: Piotr Panek.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.




www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie




Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie