Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Spotkanie z malarzem

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1708 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie



Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.



 

spotkanie z malarzem było ciepłe, radosne, tworcze. Podczas tego spotkania powstał obraz "Wiosenna łąka", dzieci inspirowane postawą artysty pokonały nieśmiałość tworząc swoje obrazy. Scenariusz zajęć w grupie dzieci 5-6 letnich

Temat: Spotkanie z malarzem

Cele operacyjne:
Dzieci potrafią:

  • analizować oglądane obrazy zwracając uwagę na nastrój obrazów wyrażony kolorystyką, dynamikę lub statykę, treść abstrakcyjną tych dzieł,
  • porównywać ze sobą dwa obrazy różniące się barwą, nastrojem, nazywać te odczucia,
  • słuchać muzyki w sposób odpowiedni dla siebie, umieć rozróżnić dwa odrębne nastroje w muzyce – smutne i radosne – nazwać je.
  • wykorzystując farby i płótno namalować swój nastrój, odczucia, emocje, nazwać swoje dzieło.
Dzieci rozumieją:
  • znaczenie słów: malarz, artysta, sztaluga, wernisaż płótno, paleta, wystawa, galeria.
      Metody: czynne, słowne, oglądowe, elementy metody R. Labana.

      Pomoce: obrazy na płótnie zaproszonego artysty malarza Zbigniewa Śmiechowskiego, sztalugi, farby plakatowe, pędzle, palety, naciągnięte płótno na ramki, magnetofon, utwory muzyczne.

      Przebieg:
      1. Oglądanie wystawy przygotowanej przez artystę malarza p. Zbigniewa Śmiechowskiego pt. „Kujawskie krajobrazy”.
      2. Rozmowa z malarzem:
        • wyjaśnia dzieciom znaczenie pojęć: sztaluga, paleta, szkic.
        • zapoznaje z różnymi rodzajami farb (klejowe, plakatowe, akwarele,
        • pokazuje jak powstaje obraz (w trakcie rozmowy artysta tworzy obraz), dzieci są świadkami narodzin obrazu ,
        • mówi o wpływie humoru, nastroju na tematykę obrazów.
      3. Słuchanie muzyki połączone z elementami tanecznymi:
        • dzieci słuchają muzyki poważnej o nastroju wesołym (tańczą w jej rytm),
        • słuchają muzyki o nastroju smutnym (leżą z zamkniętymi oczami na dywanie).
      4. Malowanie:
        • dzieci przy sztalugach, za pomocą farb, zainspirowane pracami gościa przedstawiają na płótnie swój nastrój ( towarzyszy im muzyka);
      5. Podsumowanie:
        • rozmowa z artystą na temat swoich prac,
        • nadawanie im tytułów,
        • zorganizowania na korytarzu przedszkolnym galerii dziecięcych obrazów.
      6. Pożegnanie:
        • w podziękowaniu za wizytę, dzieci tańczą i śpiewają tradycyjnego „Kujawiaka”.
      opracowanie: Bogumiła Pawłowska
  • Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

    X


    Zarejestruj się lub zaloguj,
    aby mieć pełny dostęp
    do serwisu edukacyjnego.




    www.szkolnictwo.pl

    e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
    - największy w Polsce katalog szkół
    - ponad 1 mln użytkowników miesięcznie




    Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

    Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




    Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie