Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Scenariusz zajęć zintegrowanych dla klasy I

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4664 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie



Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.



 

TEMATY DNI AKTYWNOŚCI:
1. Miejscowość, miejscowość, w której mieszkam
2. Znam swoje miasto- wycieczka
3. Nasze symbole narodowe

CELE OGÓLNE:
• Doskonalenie umiejętności wypowiedzi wielozdaniowych na określony temat
• Kształtowanie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji i umiejętności ich prezentowania
• Bogacenie słownictwa związanego z wyrażaniem uczuć do kraju ojczystego
• Kształcenie twórczej ekspresji werbalnej, plastycznej i muzycznej
• Kształtowanie poczucia przynależności do społeczności (miasta, kraju)
• Usprawnienie techniki rachunku pamięciowego zakresie 20

TEMAT DNIA: Miejscowość, Miejscowość, w której mieszkam

CELE SZCZEGÓŁOWE:
Uczeń:
• Głośno i wyraźnie przeczyta wiersz
• Odpowie na pytania związane z treścią wiersza
• Zna najważniejsze obiekty w mieście
• Zna symbole Polski: hymn, godło, flaga
• Czyta i pisze pełną nazwę swojej Ojczyzny
• Potrafi powiedzieć kilka zdań o swojej miejscowości
• Potrafi zareklamować swoje miasto
• Wskazuje ma mapie Europy Polskę, Warszawę, państwa sąsiednie
• Pamięta o wielkiej literze w nazwach państw
• Dodaje i odejmuje pamięciowo liczby w zakresie 20
• Jest dumny ze swojej miejscowości

METODY: Słowne opowiadanie, rozmowa, praca z tekstem, oglądowe praktyczne działanie, twórcze rozwiązywanie problemów.

FORMY PRACY: Zbiorowa, grupowa zróżnicowana, indywidualna- jednolita i zróżnicowana

ŚRODKI DYDAKTYCZNE: Karty pracy 1-6, mapa Europy, mapa Polski, plan miasta, widokówki: Warszawa, Hajnówka, foldery Hajnówki, kaseta z nagraniem krakowiaka i melodii regionalnej

WIELOKIERUNKOWA AKTYWNOŚĆ UCZNIÓW

CZĘŚĆ WSTĘPNA
1. Termometr uczuć- badanie nastroju uczniów; chętne dzieci wypowiadają się uzasadniając swój wybór
2. Powitanie w kręgu: podanie ręki koledze i mówienie czegoś miłego
3. Wysłuchanie legendy nagranej na taśmie magnetofonowej
- o jakiej miejscowości opowiada legenda?
4. Zapoznanie z celami zajęć: -znajdziemy nasze miasto na mapie. Rozpoznamy Hajnówkę na widokówkach i zdjęciach. Przygotujemy krótkie informacje o ważnych obiektach hajnowskich. Nauczymy się czytać plan miasta. Opracujemy trasę wycieczki. Zrobimy klasową mapkę Hajnówki. Wykonamy prace plastyczne. Zorganizujemy zabawę w sklep. Ocenimy swoją pracę
5. Podział na grupy wg wylosowanych liter: H,N,J,K,W (5 grup)
CZĘŚĆ GŁÓWNA
1. Wśród zgromadzonych zdjęć, widokówek, odszukaj te, które przedstawiają nasze miasto. Jeśli potrafisz nazwij te obiekty.
2. Przygotowanie słownej reklamy wybranego obiektu. Pytania pomocnicze: Na jakim terenie leży miasto?; Nad jaką rzeką jest położone?; Jak wyglądają domy w mieście?; Co pokażesz przyjezdnej osobie?; Gdzie znajduje się obiekt?; Co ciekawego wiesz o nim?;
3. PRZERWA ŚNIADANIOWA
4. Wykonanie dowolną techniką plastyczną realnego obrazu, co pokażę przyjezdnemu koledze w moim mieście?
5. Spacer na skwerek miejski
6. Zapoznanie się z planem miasta wprowadzenie pojęcia „skala”. Co to znaczy zmniejszyć dwa razy?
7. Odczytanie z legendy objaśnień znaków i szukanie ich na planie. Czytanie nazw głównych ulic. Odnajdywanie swoich osiedli i szkoły.
8. Zabawa ruchowa przy muzyce- Piesi i pojazdy.
9. Czytanie ze zrozumieniem tekstu „Moja miejscowość”
10. Uzupełnianie zdań zgodnie z ilustracją
11. Wyszukiwanie nazw ulic na podaną literę: A…,K…, P.., Z;
PRZERWA
12. Każde dziecko wybiera z wyprawki monety i banknoty- 20zł. Postawienie pytania: Do czego posłużą nam pieniążki?
13. Propozycja zabawy w sklep. Wprowadzenie do czynnego słownika dziecka pojęć: ekspedient, klient.
14. Zabawa w sklep.
15. Samodzielne rozwiązywanie zadań wg własnego wyboru
16 Sytuowanie obiektów na planie miasta. Przyklejanie pocztówek z obiektami, zaznaczanie trasy wycieczki turystycznej.
17. Dłuższe wypowiedzi o namalowanych obiektach.
Wielozdaniowa wypowiedź o swoim mieście- uczeń zdolny.
18. Słuchanie melodii z kasety: krakowiak i melodia podlaska. Rozpoznawanie i próba nauczenia melodii (piosenki regionalne)
CZĘŚĆ KOŃCOWA
1. Uczniowie uzupełniają karty pracy.
2. Nauczyciel przypomina cele, a uczniowie zliczają ile punktów udało im się zdobyć. Zapisują to w dzienniczku.
3. Krąg pożegnalny „Iskierka”

Opracowała nauczycielka kształcenia zintegrowanego w SP nr 5 w Hajnówce- mgr Alina Moroz

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.




www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie




Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie