Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Studio Rysunku

ul. Koletek 5/2A, 31-069 Kraków
tel. (12) 413-09-89, kom. 601-818-615, kom. 601-818-614
www:   http://www.studiorysunku.pl
Studio Rysunku na Facebooku
e-mail:   studiorysunku@interia.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 25811 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie



Zapraszamy chętnych na lekcję próbną, po wcześniejszej rezerwacji dogodnego terminu!

Nasza filia w Lublinie

- ul. Zana 38 (sala 216), 20-601 Lublin
  (biurowiec Inwestprojekt Lublin S.A.)

- tel. kom. 607-980-878, 605-123-551
 

RODZAJE ZAJĘĆ
Rysunek architektoniczny

- przygotowanie do egzaminu na studia
  architektoniczne


Rysunek i malarstwo

- zajęcia dla kandydatów na studia
  artystyczne i do szkół plastycznych

- zajęcia z rysunku artystycznego,
  malarstwa, technik kolorowych
  i kompozycji


Zajęcia plastyczne dla dzieci

Zajęcia plastyczne dla dorosłych

Warsztaty i plenery rysunkowo - malarskie

- plenery przedegzaminacyjne
- podczas ferii szkolnych i wakacji
- zajęcia uzupełniające z historii sztuki

Przygotowujemy naszych uczniów do egzaminów wstępnych na wydział architektury, jak i na wydział architektury krajobrazu.

Efektem naszej pracy, profesjonalizmu i prawdziwego zaangażowania są sukcesy naszych absolwentów, których duży procent co roku dostaje się na wymarzony kierunek studiów. Wielu z nich zostało już architektami i pracuje w biurach na całym świecie. Jesteśmy z nich prawdziwie dumni.

Profesjonalne podejście do programu i metody nauczania, a także do zagadnień dydaktycznych jest dla nas priorytetem. Równie ważny jest dla nas kontakt z uczniem i ciepłe relacje między wszystkimi uczestnikami zajęć.

Metoda nauczania rysunku, którą stosujemy w naszej szkole została opracowana przez Andrzeja Nowakowskiego, świetnego rysownika, wieloletniego wykładowcę historii architektury powszechnej i rysunku odręcznego na Wydziale Architektury PK.

Podstawowym celem zajęć jest przygotowanie uczniów do egzaminów na studia architektoniczne, oraz do studiów na tym kierunku. Rysunki mają wykształcić umiejętności manualne, umiejętności obserwacji świata, umiejętność wyobrażania sobie zachowania form w przestrzeni, wrażliwość plastyczną i inwencję.

RYSUNEK ARCHITEKTONICZNY
Stosowana technika rysunku ołówkowego, format B2 rysunków oraz czterogodzinny cykl pracy wynikają z zasad obowiązujących na egzaminach wstępnych. Wprowadzamy również szkicowe rysunki w mniejszych formatach oraz rysunki kredkami. Szczególne znaczenie w ćwiczeniach zajmuje nauka konstrukcji perspektywicznej, jako podstawowego czynnika budowy przestrzennej świata, połączonego z modelowaniem form światłocieniem.

Stosujemy trzy podstawowe typy zajęć:
  1. Rysunek z natury, wykonywany w pracowni albo w plenerze obejmujący szeroką gamę tematów (od brył geometrycznych poprzez przedmioty, postacie, architekturę, aż po elementy naturalnego krajobrazu). W tych zajęciach szczególne znaczenie posiada rozwijanie umiejętności obserwacji, która ma pogłębiać znajomość świata form, procentującą potem w rysunkach z wyobraźni.
  2. Rysunek z wyobraźni, wspartej przez dostarczone materiały rysunkowe, o podobnym jak przy rysunku z natury zakresie tematycznym, który ma ćwiczyć umiejętność swobodnego przechodzenia od rysunku ortogonalnego do perspektywy i umiejętności budowy formy i sytuacji przestrzennej w wyobraźni ucznia.
  3. Rysunek z wyobraźni o charakterze projektowym, rozwijający inwencję ucznia, który ma zbudować, bądź w konwencji uproszczonej, syntetycznej, bądź w konwencji realistycznej, projektowe koncepcje form - tutaj tematy dotyczą przede wszystkim przedmiotów i prostych zagadnień architektonicznych.

Zajęcia zaczynają się w pierwszej połowie września a kończą się w drugiej połowie czerwca roku następnego. Uczestnictwo w zajęciach powinno opierać się na pewnym schemacie edukacyjnym aby wykorzystać jak najlepiej potencjał ucznia, uporządkować etapy przygotowania i usystematyzować i wzmocnić rozwój umiejętności.

System zajęć
Zajęcia w systemie podstawowym (system 1) Na lekcje uczęszcza się co tydzień. W określony dzień, w piątek, sobotę lub niedzielę, zawsze na tą samą grupę. Oczywiście z możliwością zmiany terminu, w razie problemów doraźnych. Lekcja trwa 4 godziny zegarowe, gwarantujemy 4 spotkania w miesiącu, ewentualne piąte zajęcia przeznaczone na odpracowanie dni wolnych w okresach świątecznych. Dodatkowo w cenę zajęć wliczone są zajęcia z martwej natury również 4 lekcje po 4 godziny zegarowe na miesiąc. Te zajęcia stanowią bezpłatny dodatek do zajęć zwykłych. Nie są obowiązkowe. Nieuczestniczenie w nich nie zmienia ceny zajęć (możliwe do wykorzystania, w maksymalnym zakresie z zajęciami bezpłatnymi 32 godziny zegarowe miesięcznie).

Zajęcia w systemie podstawowym - intensywnym (system 2)
Na lekcje uczęszcza się co tydzień. Lekcje trwają zawsze 4 godziny zegarowe, czyli dwa zajęcia po 4 godziny zegarowe razem 8 godzin zegarowych zajęć zwykłych tygodniowo. Gwarantujemy 8 spotkań w miesiącu, ewentualne dziewiąte zajęcia przeznaczone na odpracowanie dni wolnych w okresach świątecznych. Dodatkowo w cenę zajęć wliczone są zajęcia z martwej natury: 4 lekcje po 4 godziny zegarowe w miesiącu. Te zajęcia stanowią bezpłatny dodatek do zajęć zwykłych. Nie są obowiązkowe.

Zajęcia w systemie 2 razy w miesiącu - 8 godzin co 2 tygodnie (system 3)
Na lekcje uczęszcza się co 2 tygodnie. Uczestniczy się w czasie takiego weekendu w dwóch zajęciach po 4 godziny zegarowe. Dodatkowo w cenę zajęć są wliczone zajęcia z martwej natury 2 zajęcia po 4 godziny zegarowe. Te zajęcia stanowią bezpłatny dodatek do zajęć zwykłych. Nie są obowiązkowe.

Zajęcia w systemie 2 razy w miesiącu - 16 godzin co 2 tygodnie (system 4)
Na lekcje uczęszcza się co 2 tygodnie. Uczestniczy sie w czasie takiego weekendu w czterech zajęciach po 4 godziny zegarowe. Dodatkowo w cenę zajęć są wliczone zajęcia z martwej natury 2 zajęcia po 4 godziny zegarowe. Te zajęcia stanowią bezpłatny dodatek do zajęć zwykłych. Nie są obowiązkowe.

Zajęcia w systemie 1 raz w miesiącu - 16 godzin co miesiąc (system 5)
Na lekcje uczęszcza się co miesiąc. Wybiera się na przykład: pierwszy tydzień miesiąca, lub drugi, itd. weekend miesiąca. Uczestniczy sie w czasie takiego weekendu w czterech zajęciach po 4 godziny zegarowe. Dodatkowo w cenę zajęć są wliczone pojedyncze zajęcia z martwej natury (1 zajęcia - 4 godziny zegarowe). Te zajęcia stanowią bezpłatny dodatek do zajęć zwykłych.

Kurs kończy tzw. „plener”. Jest to seria zajęć, które organizowane są przez nas na przełomie miesiąca maja i czerwca przed samym egzaminem wstępnym, a już po egzaminie maturalnym. Jest to 16 zajęć odbywających się codziennie po 8 godzin zegarowych.

Dla wszystkich zdających egzamin w danym roku plener jest obowiązkowy.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie