Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Policealna Medyczna

im. Mikołaja Kopernika

ul. św. Jana 1/3, 87-100 Toruń
tel./fax (56) 622-16-53
www:   http://www.spm.edu.ple-mail:   sekretariat@spm.edu.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 34024 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA POLICEALNA MEDYCZNA
kierunki:

- asystentka stomatologiczna
- opiekun medyczny
- ratownik medyczny
- technik dentystyczny
- technik masażysta
- terapeuta zajęciowy

Asystentka stomatologiczna (nauka trwa 1 rok)

Absolwent kierunku Asystentka stomatologiczna przygotowany jest do pracy w gabinecie stomatologicznym, jako pełnowartościowy członek zespołu stomatologicznego. Potrafi samodzielnie przygotować gabinet, stanowisko pracy i pacjenta do zabiegu oraz czynnie współpracować z lekarzem dentystą podczas zabiegów stomatologicznych. Zna obowiązujące zasady bhp, aseptyki, antyseptyki i ergonomii pracy w gabinecie. Zajęcia teoretyczne realizowane w szkole w formie wykładów i ćwiczeń: Wychowanie fizyczne, Psychologia, Anatomia, Fizjologia i patologia narządu żucia, Podstawy mikrobiologii, Farmakologia, Zasady i technika pracy asystentki stomatologicznej, Podstawy prawa i ekonomiki.

Opiekun medyczny (nauka trwa 1 rok)

Absolwent kierunku Opiekun medyczny jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: rozpoznawania i rozwiązywania problemów opiekuńczych osoby chorej i niesamodzielnej o różnym stopniu zaawansowania choroby i w różnym wieku, pomagania osobie chorej i niesamodzielnej w zaspokajaniu podstawowych potrzeb biologicznych, zapewniania higienicznych warunków otoczenia, aktywizowania osoby chorej i niesamodzielnej do zwiększenia samodzielności życiowej oraz pomagania w utrzymaniu aktywności społecznej, zapewnienia osobie chorej i niesamodzielnej bezpieczeństwa fizycznego i psychicznego, współdziałania z zespołem opiekuńczym i terapeutycznym, asystowania pielęgniarce podczas wykonywania zabiegów pielęgniarskich, popularyzowania zachowań prozdrowotnych.

Zdobywanie wiedzy i umiejętności zawodowych odbywa się na zajęciach teoretycznych i praktycznych oraz praktykach zawodowych. Zajęcia teoretyczne realizowane są w szkole w formie wykładów i ćwiczeń: Podstawy psychologii, pedagogiki i socjologii, Anatomia, Fizjologia i patologia, Zdrowie publiczne, Opieka na osobą chorą i niesamodzielną, Pracownia zabiegów higienicznych, Podstawy prawa i ekonomiki.

Ratownik medyczny (nauka trwa 2 lata)

Ratownik medyczny udziela szybkiej i sprawnej pomocy medycznej w nagłych stanach zagrożenia zdrowia i życia. Absolwent kierunku Ratownik medyczny jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: komunikowania się z pacjentem oraz udzielania mu wsparcia w stanach nagłych, zabezpieczania osób znajdujących się w miejscu zagrożenia, podejmowania działań zapobiegających zwiększeniu liczby ofiar i degradacji środowiska, dokonywania oceny stanu ofiar awarii oraz katastrof i wypadków, podejmowania działań ratowniczych, wykonywania medycznych czynności ratunkowych w stanach nagłych, transportowania pacjentów pod nadzorem medycznym, posługiwania się sprzętem medycznym, ochrony osobistej i ratownictwa technicznego, organizowania i prowadzenia szkoleń w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Zdobywanie wiedzy i umiejętności zawodowych odbywa się na zajęciach teoretycznych i praktycznych oraz praktykach zawodowych. Zajęcia teoretyczne realizowane są w szkole w formie wykładów i ćwiczeń: Psychologia z elementami socjologii i etyki, Anatomia z fizjologią i patologią, Podstawy prawa i ekonomiki, Język migowy, Dydaktyka ratownictwa, Ratownictwo w zagrożeniach cywilizacyjnych i środowiskowych, Ratownictwo medyczne, Farmakologia w ratownictwie, Stany zagrożenia życia, Medyczne zabiegi ratunkowe, Techniki samoobrony, Wychowanie fizyczne (w tym zajęcia na basenie).

Technik dentystyczny (nauka trwa 2,5 roku)

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie Technik dentystyczny powinien być przygotowany do realizowania technologicznych procedur laboratoryjnego wykonywania oraz naprawiania protez zębowych, aparatów ortodontycznych, szyn i innych, zgodnie z przekazanym projektem klinicznym.

Zdobywanie wiedzy i umiejętności zawodowych odbywa się na zajęciach teoretycznych i praktycznych oraz praktykach zawodowych. Zajęcia teoretyczne realizowane są w szkole w formie wykładów i ćwiczeń: Technika dentystyczna, Pracownia techniki dentystycznej, Ortodoncja, Pracownia ortodoncji, Materiałoznawstwo, Modelarstwo, Anatomia, Wychowanie fizyczne, Podstawy prawa i ekonomiki.

Technik masażysta (nauka trwa 2 lata)

Absolwent kierunku Technik masażysta potrafi korzystać z wiedzy z zakresu nauk medycznych i humanistycznych podczas wykonywania zadań zawodowych, nawiązać i utrzymać kontakt z pacjentem, zna zasady i techniki podstawowych metod masażu, potrafi wykonać masaż klasyczny, segmentarny, izometryczny, punktowy, masaż metodą Schantala, masaż sportowy i kosmetyczny. Zna wpływ kinezyterapii i fizykoterapii na organizm człowieka, umie prowadzić dokumentację pacjenta, współpracować z zespołem terapeutycznym, przestrzegać przepisów BHP.

Zdobywanie wiedzy i umiejętności zawodowych odbywa się na zajęciach teoretycznych i praktycznych oraz na praktyce zawodowej. Zajęcia teoretyczne realizowane są w szkole w formie wykładów i ćwiczeń: Anatomia i fizjologia, Zdrowie publiczne, Wybrane zagadnienia kliniczne, Wybrane zagadnienia z fizjoterapii, Podstawy psychologii, Teoria masażu, Pracownia masażu, Podstawy prawa i ekonomiki, Wychowanie fizyczne.

Terapeuta zajęciowy (nauka trwa 2 lata)

Terapeuta zajęciowy przywraca osobom niepełnosprawnym i przewlekle chorym sprawność, samodzielność i wiarę w siebie. Absolwent kierunku Terapeuta zajęciowy jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: komunikowania się z pacjentem, oceniania sytuacji społecznej chorych, określania wpływu środowiska społecznego na osoby niepełnosprawne, oceniania sytuacji zdrowotnej pacjenta, planowania i prowadzenia pracy indywidualnej i grupowej, motywowania osób niepełnosprawnych do udziału w leczeniu i rehabilitacji, projektowania, organizowania i prowadzenia pracowni terapii zajęciowej, organizowania w ramach terapii imprez towarzyskich, zajęć sportowych, wycieczek, turnusów rehabilitacyjnych, prowadzenia działań zmierzających do integracji społecznej i zawodowej podopiecznego, korelowania zadań terapeutycznych z działaniami leczniczo-rehabilitacyjnymi.

Zdobywanie wiedzy i umiejętności zawodowych odbywa się na zajęciach teoretycznych i praktycznych. Zajęcia teoretyczne realizowane są w szkole w formie wykładów i ćwiczeń: Socjologia, Psychologia, Pedagogika, Anatomia i fizjologia, Patologia z zarysem klinicznym chorób, Rehabilitacja, Terapia zajęciowa, Pracownia terapii zajęciowej, Wychowanie fizyczne.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>




Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie