Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Halinowie

ul. Okuniewska 115, 05-074 Halinów
tel. (22) 783-60-90, fax (22) 760-43-16
www:   http://www.zs-halinow.edu.pl
http://przedszkolehalinow.edu.pl
e-mail:   spmak@o2.pl
gimhal@wp.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 5336 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


PRZEDSZKOLE

- opieka wykwalifikowanej kadry
  pedagogicznej

- ciekawe zajęcia edukacyjne m.in. koło
  matematyczne, koło „Mali badacze”,
  zajęcia teatralne, koło plastyczne

- wycieczki, imprezy przedszkolne
 

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Kornela Makuszyńskiego

- oddziały przedszkolne (oddziały "0")
- opieka psychologa, pedagoga
- boiska sportowe, sala gimnastyczna
- działalność Samorządu Uczniowskiego
- świetlica szkolna
- smaczne obiady w stołówce
- zorganizowany dowóz uczniów do szkoły
- gimnastyka korekcyjna
- zajęcia reedukacyjne
- opieka logopedy

"Puste życie napełnia światłem, a puste serce wzruszeniem"

Kornel Makuszyński


Zespół Szkół w Halinowie jest największą placówką oświatową na terenie gminy. Do przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum uczęszcza ponad 1000 dzieci i młodzieży. Wiele się u nas dzieje, szkoła tętni życiem. Oprócz obowiązkowych zajęć placówka ma dla uczniów bogatą ofertę zajęć dodatkowych, pozalekcyjnych m.in. koła zainteresowań, SKS, teatr, wolontariat, uczniowie redagują gazetkę szkolną.

Mamy bardzo dobrze wyposażone sale, jest biblioteka multimedialna, pracownia komputerowa na miarę XXI wieku. Zajęcia sportowe odbywają się w nowoczesnej hali sportowej oraz na boiskach kompleksu "Orlik". Od wielu lat nasi uczniowie zdobywają wysokie miejsca w zawodach, konkursach i olimpiadach na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Również egzaminy zewnętrzne potwierdzają wysoki poziom nauczania.

Nasze projekty i programy
Szkoła posiada certyfikat "Szkoła z klasą". Klasy I-III Szkoły Podstawowej brały udział w projekcie Dziecięca Akademia Przyszłości, dzięki któremu prowadzono dla dzieci dodatkowe zajęcia przedmiotowe. W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu „WF z klasą” oraz dołączyła do programu eTwinning. Od października 2014r. gimnazjaliści brali udział także w projekcie edukacyjnym „Moja przyszłość”, którego celem było wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez rozszerzenie oferty edukacyjno – wychowawczej szkoły o dodatkowe zajęcia pozalekcyjne. Od kilku lat młodzież gimnazjalna brała aktywny udział w programie Comenius „Uczenie się przez całe życie”, w ramach którego uczniowie mogli odwiedzić swoich rówieśników w Hiszpanii, Austrii, Finlandii, Estonii, Turcji, Niemczech i Irlandii. Projekt zakończył się w lipcu 2015r. Aktualnie realizujemy program "Młodzież w działaniu" w ramach programu Erasmus+.

Przy Zespole Szkół w Halinowie znajduje się nowy, bezpieczny i nieodpłatny kompleks sportowy „Orlik”. Obiekt powstał w ramach rządowego programu „Moje Boisko Orlik 2012”. Kompleks składa się z dwóch boisk: do piłki nożnej z nawierzchnią z trawy syntetycznej oraz boiska wielofunkcyjnego z nawierzchnią poliuretanową – boisko do piłki koszykowej i siatkowej. Nowe boiska są ogrodzone i wyposażone w podstawowy sprzęt sportowy. Dzięki temu, że teren jest oświetlony z boiska można także korzystać w godzinach wieczornych.

Uczniowie mogą uczestniczyć w licznych zajęciach pozalekcyjnych, między innymi w naszej szkole działają:
 • koło teatralne
 • Szkolny Klub Europejski
 • koło misyjne
 • koło czytelnicze
 • SKS, zajęcia sportowe
 • zajęcia taneczne
 • wolontariat
 • koło harcerskie
 • koło recytatorskie
 • koła przedmiotowe
 • socjoterapia, reedukacja
 • zajęcia korekcyjno – kompensacyjne
 • zajęcia wyrównawcze
 • logopedia
 • zajęcia przygotowujące do sprawdzianu po klasie szóstej i egzaminu

Biblioteka
Biblioteka szkolna stanowi dla uczniów i nauczycieli centrum informacji, daje możliwości rozwijania zainteresowań i samokształcenia. Księgozbiór biblioteczny liczy ok. kilkanaście tys. woluminów, które zostały sklasyfikowane wg Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej (UKD). Powstały zatem działy: lektury, fantastyka, powieści przygodowe, powieści obyczajowe, powieści historyczne, poezja i dramat, geografia, historia, fizyka, biologia, chemia, matematyka, technika, sztuka itd.

W czytelni wydzielony jest księgozbiór podręczny zawierający encyklopedie, słowniki, albumy, leksykony. Oprócz wydawnictw książkowych biblioteka posiada bogaty zbiór multimediów, które są wykorzystywane na zajęciach lekcyjnych. Prenumerowane są też czasopisma dla dzieci i nauczycieli.

W czytelni działa Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej. Uczniowie mają do dyspozycji komputery ze stałym dostępem do Internetu i po lekcjach mogą poszukiwać informacji niedostępnych w źródłach książkowych.

W bibliotece dzieci chętnie spędzają czas wolny, czytają czasopisma, odrabiają lekcje, przygotowują się do konkursów przedmiotowych. Przy bibliotece działa aktyw biblioteczny. Biblioteka szkolna jest organizatorem wielu konkursów, wystaw i spotkań z ciekawymi ludźmi. Systematycznie prowadzone są lekcje biblioteczne z "Edukacji czytelniczej i medialnej" z elementami biblioterapii. W bibliotece istnieje wolny dostęp do półek. Z naszej biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, a także inne osoby na zasadach określonych w regulaminie biblioteki.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie