Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum Nr 17 w ZKPiG Nr 13

im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia

ul. Startowa 9, 80-461 Gdańsk
tel. (58) 556-66-85
www:   http://www.zkpig13.edu.pl
e-mail:   zkpig13@wp.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 7424 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

GIMNAZJUM Nr 17
Proponowane klasy:

- klasa sportowa o profilu piłka ręczna
- klasa ogólna z rozszerzonym programem
  nauczania informatyki z podziałem na
  grupy

- klasa ogólna z dodatkową godziną
  laboratoriów
dla ucznia w grupach
  (z biologii, chemii, fizyki)

- klasa ogólna z 1 dodatkową godziną
  tygodniowo konwersacji języka
  angielskiego
(dla chętnych)

"Szkoła musi dać dzieciom i młodzieży miłość do Ojczyzny, do kultury domowej, rodzinnej i narodowej".
Stefan Wyszyński

Szkoła stale rozszerza swą ofertę, wprowadzając klasy profilowane w Gimnazjum, podnosząc kwalifikacje kadry pedagogicznej, dbając o unowocześnianie wyposażenia - przede wszystkim zaś zawsze jest szkoła przyjazną uczniowi.

W naszej szkole panuje życzliwa atmosfera i właściwe relacje: uczeń-nauczyciel-pracownicy obsługi. Szkoła zachęca uczniów do aktywności twórczej, kształci i rozwija zainteresowania i uzdolnienia poprzez pracę w kołach przedmiotowych i zainteresowań. Szczególną troską otacza się uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, zapobiegając niepowodzeniom w nauce.

Uczniowie gimnazjum mogą uczyć się języka angielskiego który jest językiem obowiązkowym. Dodatkowo jako drugi język mają do wyboru języki: niemiecki lub francuski lub rosyjski.

Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 13 oraz UKS Conrad Gdańsk zapraszają do klas sportowych o profilu piłki ręcznej. Oferta skierowana jest do uczniów obecnych klas trzecich SP (dziewcząt i chłopców) oraz klas szóstych SP (dziewcząt i chłopców) pragnących rozwijać swoje umiejętności sportowe.

   W klasie sportowej proponujemy:
 • rozszerzony program zajęć z wychowania fizycznego w wymiarze 10 godzin tygodniowo, zajęcia realizowane w oparciu o bazę własną szkoły
 • obozy sportowe
 • wyjazdy zagraniczne
 • udział w zawodach sportowych
 • możliwość kontynuacji nauki w klasie sportowej gimnazjum oraz liceum

Jesteśmy szkołą z tradycjami. Osiągamy wysokie wyniki sportowe.
Dołącz do nas - dołącz do najlepszych!


W Gimnazjum prowadzimy zajęcia wiedzy o społeczeństwie w wymiarze dwóch godzin tygodniowo wg programu KOSS (Kształcenie Obywatelskie Szkół Samorządowych). Program ten obejmuje wychowanie obywatelskie oraz wychowanie do aktywnego udziału w życiu gospodarczym oraz w życiu społeczności lokalnej.

Nauczyciele realizują dodatkowe godziny wspierające nauczanie tzw. "SOS" dla uczniów mających kłopoty w uczeniu się lub zaległości spowodowane chorobą.


Nasza szkoła:
 • zachęca i motywuje do nauki
 • oferuje możliwość udziału w projektach międzynarodowych (Comenius) rozwija zainteresowania i uzdolnienia
 • rozbudza wyobraźnię i ciekawość świata
 • daje możliwość nauki języków obcych
 • promuje sport i zdrowy styl życia
 • zapobiega niepowodzeniom w nauce
 • opiekuje się dziećmi zagrożonymi niedostosowaniem społecznym
 • uczy kultury bycia i przygotowuje do aktywnego udziału w życiu kulturalnym
 • uczy wrażliwości i altruizmu
 • uczy aktywnego udziału w życiu gospodarczym
 • rozwija poczucie przynależności do wspólnoty europejskiej
 • współpracuje z instytucjami w ramach struktur samorządowych
 • organizuje wycieczki edukacyjne krajowe i zagraniczne
 • wspiera ducha partnerstwa między rodzicami a nauczycielami

Szkoła posiada: kilkanaście sal lekcyjnych w tym pracownie przedmiotowe z dostępem do Internetu, pracownie komputerowe, biblioteki z czytelnią i salą audiowizualną oraz bibliotecznym Internetowym Centrum Edukacji Multimedialnej (także z Europejskiego Funduszu Społecznego), salę teatralną, świetlicę, stołówkę z jadalnią, pełnowymiarową salę gimnastyczną, salę do gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, siłownię, klub socjoterapeutyczny, boisko szkolne.

Uczniowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań na zajęciach pozalekcyjnych - miłośnicy sztuki, repetytorium z historii, Szkolne Koło Wolontariatu, trening bramkarski, piosenka francuska, koło komputerowe, unihokej, Szkolne koło „Caritas”, chór szkolny, indywidualne konsultacje specjalistyczne, przygotowanie do konkursów, przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego, zajęcia wspierające, zajęcia plenerowe, zajęcia taneczne.

W trosce o bezpieczeństwo uczniów wprowadzono w szkole monitoring wizyjny wejść i korytarzy.

Do stałej tradycji szkoły należy organizowanie uroczystości i imprez okolicznościowych dla uczniów i rodziców.
Tradycją szkoły są imprezy kulturalne, rozrywkowe, integracyjno-rekreacyjne oraz charytatywne: festiwal teatralny, koncerty muzyczne, dyskoteki, Dzień Samorządności, festyn - "Żegnaj lato na rok" - inaugurujący rozpoczęcie roku sportowego, festyn rodzinny, Dzień Dziecka, koncert młodych talentów z udziałem uczniów i nauczycieli, z którego zysk przekazywany jest na cele charytatywne. Systematycznie realizujemy program savoir-vivre-u.

BIBLIOTEKA

Biblioteka szkolna Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 13 składa się z biblioteki Szkoły Podstawowej i wydzielonej biblioteki Gimnazjum. W chwili obecnej dysponuje książkami, płytami CD i DVD z programami komputerowymi i filmami, kasetami video, licznymi broszurami i czasopismami – zarówno adresowanymi do uczniów, jak i do nauczycieli. W przylegającej do biblioteki Gimnazjum sali medialnej znajduje się rzutnik nasufitowy oraz telewizor z magnetowidem i odtwarzaczem DVD. Obie biblioteki dysponują komputerami z dostępem do Internetu – szkoła otrzymała również biblioteczną pracownię multimedialną, która znajduje się we w sali medialnej przy bibliotece Gimnazjum.

OPIEKA MEDYCZNA

W szkole jest gabinet lekarski. Na pełnym etacie pracuje pielęgniarka. Lekarz bada uczniów przed szczepieniami ochronnymi.

Dla niepełnosprawnych

Szkoła posiada podjazd dla wózków inwalidzkich oraz schodołaz. W dokumentacji budowlanej są uwzględnione łazienki dla osób niepełnosprawnych - jeśli zaistnieje potrzeba będą przebudowane toalety, zgodnie z potrzebami. Obecnie schodołaz wypożyczamy szkołom, które potrzebują go dla swoich uczniów.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie