Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum Nr 17 w ZKPiG Nr 13

im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia

ul. Startowa 9, 80-461 Gdańsk
tel. (58) 556-66-85
www:   http://www.zkpig13.edu.pl
e-mail:   zkpig13@wp.pl
 

GIMNAZJUM Nr 17
Proponowane klasy:

- klasa sportowa ze specjalnością piłki ręcznej
- klasa informatyczna z rozszerzonym językiem angielskim
- klasa rozwijająca zainteresowania (humanistyczne, przyrodnicze
i artystyczne)

"Szkoła musi dać dzieciom i młodzieży miłość do Ojczyzny, do kultury domowej, rodzinnej i narodowej".

Stefan Wyszyński


W naszej szkole panuje życzliwa atmosfera i właściwe relacje: uczeń-nauczyciel-pracownicy obsługi. Szkoła zachęca uczniów do aktywności twórczej, kształci i rozwija zainteresowania i uzdolnienia poprzez pracę w kołach przedmiotowych i zainteresowań. Szczególną troską otacza się uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, zapobiegając niepowodzeniom w nauce.

Uczniowie gimnazjum mogą uczyć się języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego oraz rosyjskiego w tzw. grupach zbiorczych. Jeżeli uczeń w szkole podstawowej uczył się języka niemieckiego, to może być on jego głównym językiem obcym - dodatkowym językiem będzie wówczas język angielski.

Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 13 oraz UKS Conrad Gdańsk informują zapraszaja do klas sportowych o profilu piłki ręcznej. Oferta skierowana jest do uczniów obecnych klas trzecich SP (dziewcząt i chłopców) oraz klas szóstych SP (dziewcząt i chłopców) pragnących rozwijać swoje umiejętności sportowe.

W klasie sportowej proponujemy:
 • rozszerzony program zajęć z wychowania fizycznego w wymiarze 10 godzin tygodniowo, zajęcia realizowane w oparciu o bazę własną szkoły
 • obozy sportowe
 • wyjazdy zagraniczne
 • udział w zawodach sportowych
 • możliwość kontynuacji nauki w klasie sportowej gimnazjum oraz liceum

Jesteśmy szkołą z tradycjami. Osiągamy wysokie wyniki sportowe.
Dołącz do nas - dołącz do najlepszych!


W Gimnazjum prowadzimy zajęcia wiedzy o społeczeństwie w wymiarze dwóch godzin tygodniowo wg programu KOSS (Kształcenie Obywatelskie Szkół Samorządowych). Program ten obejmuje wychowanie obywatelskie oraz wychowanie do aktywnego udziału w życiu gospodarczym oraz w życiu społeczności lokalnej.

Nauczyciele realizują dodatkowe godziny wspierające nauczanie tzw. "SOS" dla uczniów mających kłopoty w uczeniu się lub zaległości spowodowane chorobą.

Nasza szkoła:
 • zachęca i motywuje do nauki
 • rozwija zainteresowania i uzdolnienia
 • rozbudza wyobraźnię i ciekawość świata
 • daje możliwość nauki języków obcych
 • promuje sport i zdrowy styl życia
 • zapobiega niepowodzeniom w nauce
 • opiekuje się dziećmi zagrożonymi niedostosowaniem społecznym
 • uczy kultury bycia i przygotowuje do aktywnego udziału w życiu kulturalnym
 • uczy wrażliwości i altruizmu
 • uczy aktywnego udziału w życiu gospodarczym
 • rozwija poczucie przynależności do wspólnoty europejskiej
 • współpracuje z instytucjami w ramach struktur samorządowych
 • organizuje wycieczki edukacyjne krajowe i zagraniczne
 • wspiera ducha partnerstwa między rodzicami a nauczycielami

Uczniowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań na zajęciach pozalekcyjnych - językowych (języki niemiecki, francuski, rosyjski), tanecznych, plastycznych, zajęć kulinarnych, modelarstwa, małego rękodzieła, koła regionalnego, kół przedmiotowych, zajęć rekreacyjno-sportowych i zajęć dotyczących pierwszej pomocy przedmedycznej.

Szkoła posiada: kilkanaście sal lekcyjnych w tym pracownie przedmiotowe z dostępem do Internetu, pracownie komputerowe, biblioteki z czytelnią i salą audiowizualną oraz bibliotecznym Internetowym Centrum Edukacji Multimedialnej (także z Europejskiego Funduszu Społecznego), salę teatralną, świetlicę, stołówkę z jadalnią, pełnowymiarową salę gimnastyczną, salę do gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, siłownię, klub socjoterapeutyczny.

Szkoła stale rozszerza swą ofertę, wprowadzając klasy profilowane w Gimnazjum, podnosząc kwalifikacje kadry pedagogicznej, dbając o unowocześnianie wyposażenia - przede wszystkim zaś zawsze jest szkoła przyjazną uczniowi.

W trosce o bezpieczeństwo uczniów wprowadzono w szkole monitoring wizyjny wejść i korytarzy. W naszej szkole obowiązuje jednolity strój uczniowski: granatowa bluza i T-shirt (niebieski w szkole podstawowej, szary w gimnazjum).

Do stałej tradycji szkoły należy organizowanie uroczystości i imprez okolicznościowych dla uczniów i rodziców.
Tradycją szkoły są imprezy kulturalne, rozrywkowe, integracyjno-rekreacyjne oraz charytatywne: festiwal teatralny, koncerty muzyczne, dyskoteki, Dzień Samorządności, festyn - "Żegnaj lato na rok" - inaugurujący rozpoczęcie roku sportowego, festyn rodzinny, Dzień Dziecka, koncert młodych talentów z udziałem uczniów i nauczycieli, z którego zysk przekazywany jest na cele charytatywne. Systematycznie realizujemy program savoir-vivre-u.

BIBLIOTEKA

Biblioteka to nie tylko wypożyczalnia książek. Uczniowie mogą u nas uzyskać informacje na zadane przez nauczycieli tematy. Posiadamy także salę medialną, w której odbywają się pokazy filmów, lekcje z prezentacjami, pokazy projektów... W naszej bibliotece do dyspozycji nauczycieli są płyty CD, DVD oraz kasety video. Posiadamy także obszerny katalog poświęcony patronowi naszej szkoły.

OPIEKA MEDYCZNA

W szkole jest gabinet lekarski. Na pełnym etacie pracuje pielęgniarka. Lekarz bada uczniów przed szczepieniami ochronnymi.

Dla niepełnosprawnych

Szkoła posiada podjazd dla wózków inwalidzkich oraz schodołaz. W dokumentacji budowlanej są uwzględnione łazienki dla osób niepełnosprawnych - jeśli zaistnieje potrzeba będą przebudowane toalety, zgodnie z potrzebami. Obecnie schodołaz wypożyczamy szkołom, które potrzebują go dla swoich uczniów.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie